to top

Izgara Kuzu Pirzola

İnce ince kesilen kuzu pirzolalar, önceden hazırlanmış sıcak demi glace sos, kuzu kol etiyle doldurulmuş sigara böreği ve çam fıstıklı mini patlıcan…

 

KAÇ KİŞİLİK
1 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ
45 dakika

PİŞİRME SÜRESİ
45 dakika

Malzemeler

280 gram kuzu pirzola120 gram kemer patlıcan1 gram dolmalık fıstık80 gram kokteyl domates50 gram demi glace sos50 gram yufka60 gram sarımsak1 dal biberiye100 gram önceden pişirilmiş kuzu kol eti3 gram deniz tuzu2 gram taze çekilmiş tane karabiber3 gram ayçiçek yağı3 yaprak fesleğen
Pişirme Önerisi
Arzuya göre kuzu pirzolaları önceden marine edebilir sonrasında ızgara pişirebilirsiniz.”Demi Glace sos” kullanmadan da yemeği servis edebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?
Kemer patlıcanı közde pişirin, kabuklarını alıp kararmaması için ayçiçek yağında bekletin.

Dolmalık fıstığı, önceden ısıtılmış 180 derece fırında 3 dakika kadar kavurun. Sarımsağın üzerine zeytinyağı ve tuzu ekleyip önceden ısıtılmış 170 derece fırında 40 dakika pişirin.

Kokteyl domatesleri, az yağda kabukları atıncaya kadar kızartın.

Kuzu pirzolayı dört kalem olacak şekilde kesin, ızgarada ters yüz edip çevirerek pişirin.

Fırında uzun sürede pişen kuzu kol etini ince uzun parçalar halinde dittikten sonra tuz ve karabiberle çeşnilendirin. Üçgen şeklinde kesilmiş yufkaya sigara böreği şeklinde sardıktan sonra ızgarada pişirin.

Dolmalık fıstıklı közlenmiş patlıcanı servis tabağına alın, üzerine zeytinyağı gezdirin, biberiye parçaları ekleyin.

Izgara kuzu pirzolaları servis tabağına aldıktan sonra üzerlerine sıcak demi glace sos gezdirin, biberiye parçaları ekleyin. Fırınlanmış sarımsak ve kuzu kol etiyle doldurulmuş ızgara böreği eşliğinde servis edin.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.