to top

Dana Antrikot Nasıl Pişirilir?

Malzemeler

Dana antrikot (bonfile de olabilir, kişi sayısına göre miktarı ayarlanabilir)
Antrikot Marine için:

Yarım su bardağı zeytinyağı
1 çay kaşığı balsamik sirke
taze biberiye
karabiber
2 diş sarımsak
tuz
Antrikot veya bonfile et kullanılabilir, et nasıl marine edilir? bunun için bir çok farklı tarif bulunabilir ancak en kolayı burada anlatacağım şeklidir, bazı tariflerde sirke yerine soya sosu kullananlar da vardır veya hiç kullanmayabilirsiniz de, gelelim tarife; Marine için malzemeler uygun bir kaba alınarak karıştırılır. Antrikotlar hazırlanan karışıma güzelce bulanırlar. Aynı marineyi bonfile et için de kullanabilirsiniz. Etleri sosa buladıktan sonra vaktiniz var ise üzerini streç film ile kapatarak birkaç saat dinlendirin. Marine edilen etlerimizi imkanını var ise ızgarada veya döküm tavada pişirebilirsiniz.( Etler pişirilmeden önce oda sıcaklığına getirilmesi tavsiye edilir )

Biz döküm tavada pişirdik. Tava ocağa koyularak iyice ısınması sağlanır, öyle ki elinizi üzerine tuttuğunuzda 3-4sn den fazla duramayacağınız bir sıcaklığa erişmiş olmalı.
Tavamız ısındıktan sonra artık etlerimizi istediğiniz pişkinlikte olacak şekilde arkalı önlü pişirebilirsiniz. Dana antrikotlarımız lokum gibi servise hazır olacaktır.

Antrikot ızgara tarifimizi deneyeceklere şimdiden afiyet olsun 🙂

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.