to top

Balıkların lezzetli dansı: Deniz Mahsulleri Salatası

Deniz ürünlerinden yapılan yemekler hem hafif hem de diyet açısından oldukça uygun. Omaga3 deposu bu salatanın tadını unutamayacaksınız. Kerevitten kalamara, orkinostan ahtapota kadar tüm su altı dünyası Parle şefinin özel olarak hazırladığı deniz mahsullü salataya konuk oluyor, deniz ürünü sevenler ve hafif bir salata isteyenler için lezzetine doyum olmuyor.

Yemek.com‘a özel olarak gerçekleştirdiğimiz çekimde püf noktalarını öğrendiğimiz deniz mahsullü salata tarifi dışında kalan Parle tariflerini evinizde de hazırlayabilirsiniz.

KAÇ KİŞİLİK
1 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ
20 dakika

PİŞİRME SÜRESİ
15 dakika

Malzemeler100 gram karışık akdeniz yeşilliği2 adet kalamar2 adet et karides1 adet küçük boy ahtapot kolu1 adet kerevit100 gram orkinos1 adet fransız fasulyesi2 adet cherry domates1 yemek kaşığı konkase domates (küp şeklinde kesilmiş çekirdeksiz ve kabuksuz domates)3 yemek kaşığı zeytinyağlı limon sos2 yemek kaşığı zeytinyağı
Püf Noktası
Tüm deniz ürünlerini dikkatli bir şekilde ayıklayıp bol suda durulayın. Fazla sularını kağıt havlu yardımıyla aldıktan sonra zeytinyağında soteleyin.Porsiyonluk olarak bütün halde kullanılacak baby (körpe) kalamarlar marinasyon işlemi gerektirmemektedir. Ancak arzuya göre orta kısmında yer alan şeffaf kemiği aldığınız kalamarları toz şeker, tuz ve karbonat ile ovduktan sonra süt ya da maden suyunda bekletebilir, ahtapotu da marine ettikten sonra pişirebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?
Zeytinyağını döküm bir tavada kızdırın. Önceden ayıklanmış ve yeterli büyüklükte kesilmiş deniz mahsullerini, yüksek ateşte zeytinyağında soteleyin.

Bol suda yıkayıp salata kurutucusunda kuruttuğunuz karışık Akdeniz yeşilliğini, zeytinyağlı limon sosla harmanladıktan sonra servis tabağına alın.

Üzerine sotelenmiş deniz mahsullerini yerleştirin. Ortadan ikiye kestiğiniz çeri domates, konkase domates ve Fransız fasulyesi ilavesiyle bekletmeden servis edin.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.