to top

Yağ Yakıcı 3 Ev Egzersizi

Hepimiz kilo vermek için can atarız fakat çoğu zaman bunu başaramayız. Spor salonlarına gitme imkanı da bulamayabiliriz. Bu gibi durumlarda size önerebileceğimiz 3 egzersiz yöntemi var.
Sağlıklı bir kilo verme dönemi mutlaka beslenme programı, egzersiz ve kaliteli dinlenme üçgenini içermelidir. Kilo verdiren ve yağ yakıcı egzersizler, doğru bir beslenme planı ile birleştirildiğinde, emeğinizin karşılığını hemen görmeye başlarsınız. Sağlıklı bir yaşam için ideal kiloda olmak oldukça önemlidir. Sağlık, zaten fiziki güzellik olarak da bedeninize yansır ve özgüveninizi artırıcı bir etki yapar. Bu yazıda bulacağınız kilo verdiren egzersiz serisi ile, yağ yakma sürecinizi etkili egzersizler ile birleştirebilirsiniz.

Uyarı: Egzersizlere başlamadan önce mutlaka 20 dakika kadar vücudunuzu ısıtıp esnetecek ısınma hareketleri yapınız.

1. Step Aerobik

Yağ Yakıcı 3 Ev Egzersizi 1
1 saatte yaklaşık 800 kalori yakabileceğiniz step aerobik hareketleri yağ yakma ve kilo verme için çok etkilidir. Listemizin en başında yer alıyor çünkü yapması oldukça eğlenceli. Müzik eşliğinde gerçekten eğlenerek yapabileceğiniz harika bir yağ yakıcı egzersiz. Step aerobik egzersizi yapışılı değiştirilerek vücuttaki hemen her kası çalıştırıp sizi tamamen harekete geçiriyor. Ana odak bacaklar olduğundan bacaklarınızı sıkılaştırıp şekillendirmesi de tabi ki step aerobikten bekleyebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?
Step aerobik çok farklı hareketlerle yapılabildiğinden, bir video ile örnek bir step aerobik egzersizi paylaşıyoruz. Her spor yaptığınızda bu videolardan bir tanesini açıp egzersizinizi izleyerek yapabilirsiniz. Evde yapmak için alttaki videodaki sporcunun kullandığına benzer herhangi bir şey kullanabilirsiniz. Sadece üstüne adım attığınızda kaymayacak, kırılmayacak ve yüzeyi düz bir şey olduğundan emin olunuz. Kendinizi geliştirdikçe ve vücudunuz alıştıkça bu videodan çok daha uzun süre step aeorobics egzersizi yapabilirsiniz. Yüksek kalori yaktırdığını tekrar söyleyelim.

2. The Hundred Hareketi

hundred-hareketi-nasil-yapilir1
Pilates yapıyorsanız ya da pilates ile bir şekilde ilgilenmişseniz the hundred hareketini duymuşsunuzdur. Karın ve bacak kaslarına yoğunlaşa the hundred hareketi aynı zamanda tam bir kalori avcısı! Karın bölgesini sıkılaştırmaya, karın bölgesinde bölgesel kilo kaybına fayda sağlayacak etkili bir egzersiz olduğunun altını çizelim.

Nasıl Yapılır?
Egzersize başlamadan önce karnınızı sıkarak bel boşluğunuzu kapatmayı unutmayınız!

İp Atlamak

ip-atlama-egzersizi

Eve alacağınız orta kalite bir spor ipi ile deli gibi kalori yakabilirsiniz! Orta yoğunlukta ip atlama hareketiyle 1 saatte 700 kalori ve üzerinde yakabilirsiniz. İp atlamak da sizi engelleyen herhangi bir sağlık probleminiz yoksa oldukça etkili ve sağlık dolu bir egzersizdir. Vücudunuzu tam anlamıyla çalıştırır ve kilo vermenize yardımcı olur. Hızlanan metabolizmanız sayesinde egzersiz yapmazken bile normalden daha fazla kalori yakarsınız.

Dikkat Edin: Zıplarken topuklarınızla değil parmak uçlarınızla yere temas ediniz. Dirseklerinizi vücudunuza yakın tutunuz. Kalp atış hızınızı takip etmek olası problemlerin önüne geçmenize yardımcı olur. Bel rahatsızlığı yaşıyorsanız bu egzersizi yapmadan önce doktorunuza danışınız.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.