Yukarı

Uyarılar Çocukları Okuldan Soğutuyor

Çocuğunuza okulla ilgili aşırı ikazlarda bulunduğunuzda çocuk okuldan korkup soğuyacaktır. Çocuklar büyüme sırasında psikolojik ve fizyolojik olarak bazı olaylar yaşarlar.

Doğum esnasında rahim içinde tüm ihtiyaçları alan çocuk dünyaya geldiği an zaten bir şaşkınlık içinde olarak doğuyor. Doğduğu andan itibaren anne memesine sarılan ve anneyi kucaklayan bebek bir süre sonra mamaya geçiş yapıyor. Kısacası bebeğin zamanla anneden kopması onda psikolojik değişimler oluşturacaktır.

Çocuk büyük okul çağına gelir. Hiç tanımadığı insanlar içinde kendini garip hissedecektir. Çünkü okulun bazı kuralları vardır ve buna uymak zorundadır. Bu yüzden okul ve ev arasındaki farkı anlaması zaman alabilir hatta kabullenmeyebilir.

Çocuklarınızı psikolojik olarak okula hazırlamalısınız. Onun bir birey olduğunu hatırlatın. Bu hatırlatmaları yaparken onları utandıracak, endişelendirecek şekilde uyarılarda bulunmayın. Aksi halde çocuk okulda saldırgan ve içe kapanık olacaktır. İştahını kaybedip yemek yemeyecektir. Bazı durumlarda ise altını dahi ıslatacaktır.
Okulun korkunç bir yer olmadığını sevgi ve şefkatle anlatın. Onun toplumla sağlıklı bir şekilde iletişim kurmasını sağlayın. Kendisini daha iyi ifade etmesi ve geliştirmesi için diğer arkadaşlarıyla iyi bir şekilde anlaşmasını sağlayın.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort