Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
İlk Adet Kanaması Nasıl Olur?

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

İlk Adet Kanaması Nasıl Olur?

İlk adet kanamasının beklenildiği zaman dilimi, oldukça ilginç bir dönemdir. Muhtemelen kişi, yaşıtlarının bu tecrübeyi yaşadığını öğrenmesiyle, oldukça heyecanlanır, sabırsızlanır aynı zamanda neler olacağına, yaşayacağına dair korkar ve de gerginleşir. Tüm bunların üstesinden gelmenin endişesiz ve stressiz en iyi yolu, ne beklediğini bilmek ve ilk adet kanamasına hazırlıklı olmaktır.

BELİRTİLER

Ortalama bir genç kız, ilk adetini 8-15 yaşları arasında olmaktadır. Eğer bundan genç ise, kişi sabırlı olmalı ve beklemelidir. Ancak bu, kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ayrıca ilk adetin ne zaman olacağı, genetik de bir olaydır. Anne ve büyükannenize ilk ne zaman olduklarını sorarak, siz de kendinizinkini kabaca tahmin edebilirsiniz.

Göğüslerinizin şişmesi ve hassaslaşması, ilk ve en önemli belirtilerdendir. Göğüsleriniz yavaş ya da hızlı olarak büyüyebilir, genellikle bir göğüs diğerinden daha hızlı da büyüyebilir, bu oldukça normaldir.

Göğüs çok hızlı büyüdüğünde genel olarak göğüs ve özellikle göğüs uçları hassaslaşır. Ayrıca ilk adetinizle birlikte göğüs uçları kararmaya da başlar. Göğüsleriniz büyümeye başladıktan sonra, ilk adet kanamanız da yaklaşıyor demektir.

Bir diğer belirtisi de, tüy uzamalarıdır. İlk kanamanızla birlikte özellikle genital bölge ve koltuk altlarında tüyler hızla uzar. Tüylerin uzaması ile birlikte terlemeler de başlar. Hormonlarınız, ilk adetinizle birlikte düzenli olarak çalışmaya başlar.

İlk adetinizle birlikte, akıntılarınız da başlayacaktır. Genellikle adetten birkaç gün önce oldukça şiddetlenen akıntılar, açık sarı, beyaz gri renklerinde olmaktadır. Bu aşamada en mantıklısı ped kullanmaktır. Böylece akıntıların iç çamaşırlarınızadet_duzensizligi_neden_olur-2a sızmasının önüne geçebilirsiniz.

Ne kadar kan kaybedeceğinizin farkına varın. İlk kez böyle bir şey yaşayacağınız için hazırlıklı olmak en iyisidir. Sandığınızdan daha az kan kaybedeceğinizden emin olun. Kabaca 60 gram kan vücuttan atılır, hayati bir sorun oluşturmayan bir oran, vücut sıvıları ve akıntılar ile size çok gözükebilir.

Ayrıca ilk adetinizle birlikte karın krampları, oldukça şiddetli ağrılar ve genel gerginlik durumları ortaya çıkabilir. Tüm bunlarla mücadele etmek için, sıcak su torbası, dinlenme ve ağrı kesiciler işinize yarayacaktır.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved