Yukarı

Mevsim geçişlerinde boğaz ağrısı ve balgamı önlemek için tuzlu zerdeçal suyu tarifi.

İnsanlar değişen mevsimlerde sıklıkla boğaz ağrısı ve balgam sorunu yaşarlar. Bundan kurtulmak için Ayurvedik ilaçları uygulayabilirsiniz-

Hava değiştikçe birçok insan boğaz ağrısı, öksürük veya nezle olur. Ondan kurtulmak için ilaç almak isteğe bağlıdır, ama neden ev ve ayurvedik ilaçlarla kendinizi formda tutmuyorsunuz? Instagram”da bir gönderi paylaşan Hintli doktor, boğaz ağrınızı iyileştiren ve sağlığı iyileştirmeye yardımcı olan Ayurvedik zerdeçal suyunu anlattı. Doktor ister korona ister basit bir hastalık olsun, bu su ile gargara yapmanın boğazınızı temizleyeceğini ve sindirim gücünü artıracağını belirtiyor.

Tuzlu ve zerdeçallı su

Tuzlu zerdeçallı su yapmak için tek yapmanız gereken 300 ml suya 1 tatlı kaşığı zerdeçal ve yarım tatlı kaşığı tuzu karıştırmaktır. . İyice karıştırdıktan sonra yaklaşık 5 dakika kaynatın ve bir süre sonra ılımasını bekleyin. Ilık tuz ve zerdeçallı su ile gargara yapmaya başlayın ve günde en az 3 veya 4 kez gargara yapın. Bunu yaparak sadece boğaz ağrınız değil boğazda biriken balgam da bitecektir.

Her gün zerdeçal suyuyla gargara yapmanın faydaları

Zerdeçal endotoksin içerir, Bu da bağışıklığınızı güçlendirir ve üşüme riskini azaltır. Hintli doktor, balgamın birikmemesi için bu su ile günlük olarak da gargara yapabileceğinizi söyledi. Her gün zerdeçallı tuzlu su ile gargara yapmak ateş riskini azaltacak ve sizi sağlıklı tutacaktır. Sadece soğukken kullanmanız şart değil, rutininize dahil etmekiyi bir seçenek olabilir

Sindirim sistemini iyileştirir

sindirim sistemi iyi değilse tuz ve zerdeçal ile gargara yapmak çok faydalı olacaktır. Zerdeçalda bulunan bu tür özellikler, vücuttaki toksinleri yok eder ve sindirim gücünü güçlendirir. Gaz veya mide ağrısı sorununuz varsa, tuz zerdeçal gargaraları rutininize dahil edilmelidir. Bunun dışında zerdeçallı tuzlu su, obeziteyi azaltmak için çalışır ve sizi sağlıklı kılar. Dilerseniz haftada 2 gün de gargara yapabilirsiniz.

Zerdeçallı suyu aç karnına içmek

Pek çok kişi zerdeçallı suyu kilo vermek için içer ve aynı zamanda faydalıdır. Zerdeçalda mideyi temizleyen ve vücudu sağlıklı yapan inflamatuar ve antioksidan özellikler bulunur. Bunu düzenli olarak uygulamak bizi yüksek tansiyon ve yüksek ateş riskine sokar. Bağışıklığınızı artırmak istiyorsanız günde 2-3 kez de gargara yapabileceğinizi tavsiye etti. Yani tuz zerdeçal sadece balgamda faydalı olmakla kalmaz, sizi birçok hastalıktan koruyabilir.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort