Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Sağlık İpuçları: Havuç suyu her derde devadır, kışın günde 1 bardak için

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Sağlık İpuçları: Havuç suyu her derde devadır, kışın günde 1 bardak için

Havuç suyu kadınların birçok sorununun üstesinden gelmeye yardımcı olur. Bu nedenle kadınlar kışın günde 1 bardak içmelidir.

Her zaman taze meyve suyu içmeliyiz. Besin açısından zengin oldukları gibi sağlık için de iyidirler. İşte bu yüzden bugün size kadınların sağlıklı kalmak için diyetlerine dahil etmeleri gereken bir meyve suyundan söz ediyoruz ve bu da havuç suyu. Havuç, tüm dünyada yaygın olarak bulunan bir sebzedir. Sadece göze iyi gelmekle kalmaz, aynı zamanda düşük kalorili içeriği ve besin açısından zengin olması nedeniyle kilo vermenize de yardımcı olur. Havuç yemekten hoşlanmıyorsanız, diyetinize havuç suyu ekleyebilirsiniz. Havuç suyu çok lezzetlidir.

Havuç suyu, gerekli tüm besin maddelerini içeren sağlıklı bir meyve suyudur. Vitamin, besin ve lif hazinesidir. Havuçta bulunan A, C, K, B6 vitaminleri, potasyum, fosfor sağlık için çok iyidir.

Havuç suyu içmenin faydaları

1 . Havuç, zengin bir A vitamini (beta-karoten) kaynağıdır. Göz ve cilt ile ilgili problemlerin üstesinden gelmenize yardımcı olur. Ayrıca sivilcelerin azalmasına da yardımcı olur. Sağlıklı kalmanın en iyi yolu, günlük diyete meyve suyu eklemektir. Evet, C vitamini ve antioksidanlar açısından zengin olduğu için havuç suyu cildinizi daha uzun süre yapabilir.Uzun süre sağlıklı tutar. Günlük bir bardak havuç suyu ince çizgilerinizi, kırışıklıklarınızı ve diğer yaşlanma belirtilerini azaltmanıza yardımcı olur.

2. Havuç suyu safra salgısını arttırır. Safra, yağın parçalanmasından sorumludur. Bu şekilde metabolizmanın hızlanmasına ve kilo vermenize yardımcı olur.

3. Havuç suyu beta-karoten açısından zengindir, bir çalışma kanıtlamıştır, beta-karoten oksidatif stresi azaltır ve glutatyon metabolizmasını geliştirir. Bu, daha iyi bilişsel yeteneklere yardımcı olur ve hafıza kaybı, bunama, Alzheimer vb. riskini azaltır.

4. Havuç, turuncu renkli havuçlarda bulunan lutein adlı bir element içerir. Görme hasarını önlemenin yanı sıra gözle ilgili birçok problemin giderilmesine yardımcı olur.

5. Havuç suyu içerek hızlı kilo verebilirsiniz, Çünkü sadece kalori ve besin deposu değil, aynı zamanda mükemmel bir nemlendirici içecektir. Pancar, amla, limon vb. ilave edilerek yapılan havuç suyu daha da lezzetli ve besleyici olur. Bunun dışında sizi uzun süre tok tutar ve acıkmayı önler.

Siz de sağlıklı olmak istiyorsanız bu kış mutlaka günde 1 bardak havuç suyu için.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved