Yukarı

Süper Besin Kaju fıstığından daha faydalı Antep Fıstığı, Faydalarından yararlanmak için Günde 5 Adet Tüketebilirsiniz

Güzel coğrafyamız , dünyanın tüm nimetlerinden fazlasıyla yararlanmamızı sağlıyor 4 mevsim her daim pek çok sebze meyveye ulaşabilmek gerçekten büyük bir şans.

Antep fıstığından günde sadece 5 tane yiyerek bile birçok ciddi hastalıktan uzak durabilirsiniz.

Kaju fıstığından daha faydalı olan fıstığı mercek altına alalım. Ve en güzeli de günde sadece 5 tane yiyerek birçok ciddi hastalıktan uzak durabilirsiniz.

Çoğu insan muhtemelen fıstık hakkında bilgi sahibidir. Ama antep fıstığının sadece lezzetli değil aynı zamanda besin değeri yüksek, lezzetli bir kuruyemiş olduğunu biliyor muydunuz? Evet, antep fıstığı, sağlığınız için çok faydalı olan protein, vitamin, kalsiyum, lif, şeker, demir, magnezyum vb. besinleri içerir. Tüketimi sadece kolesterolünüzü kontrol etmek ve kalp ile ilgili hastalıklardan korumakla kalmaz.Cildinizin parlamasını da sağlar.

Antep fıstığı ile ilgili uzman görüşü

“Antep fıstığı lifi, protein, C vitamini, çinko, bakır, potasyum, demir, Zenginidir” . Kalsiyum ve diğer birçok besin maddesindende zengindir. Hastalıkları sizden uzak tutar. İçerisinde bulunan esansiyel yağ asitleri cildinizin parlak ve alifatik olmasını sağlar, bunun dışında vücutta özelllikle eklemlerdeki alifatik için de faydalıdır. Antep fıstığı, sizi uzun süre genç tutan antioksidanlar açısından zengindir. Ciltteki kırışıklıkları yavaşlatır. Antep fıstığı saç dökülmesini önlemek için faydalıdır. Her sabah kalktıktan sonra 5-10 adet fıstık yiyin. Ve çocuğunuza yemesi için 3 ila 5 adet fıstık verin.”

Diğer faydaları

-Vücut Kolesterol seviyeniz sürekli yükseliyorsa günde 5 adet fıstık tüketebilirsiniz. Bunu birkaç gün yaparsanız, vücudunuzdaki kolesterol seviyesi normale döner.
– Antep fıstığının şeker hastalığına da faydalı olduğu düşünülmektedir.
– Düzenli olarak antep fıstığı yemek, kalp ile ilgili hastalıklardan korur.
– Bağışıklığı artırmak için Antep fıstığı tüketilmelidir.
– Antep fıstığının saçlar için de çok faydalı olduğu düşünülmektedir. Düzenli olarak fıstık yerseniz, saçlarınız uzun, güçlü ve güzel kalacaktır.
– Cildinizle ilgili herhangi bir probleminiz varsa, o zaman bile antep fıstığı yemekten fayda görürsünüz.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort