Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Kadınlar İçin Süper Gıda: Günde sadece 2 ceviz yerseniz hem sağlık hem de güzelliğe kavuşursunuz.

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Kadınlar İçin Süper Gıda: Günde sadece 2 ceviz yerseniz hem sağlık hem de güzelliğe kavuşursunuz.

Bugün sizin için bir süper besin önerimiz var, onu diyetinize ekleyerek hem sağlıklı hem de güzel görüneceksiniz.

Diyetinize dahil ederek kendinizi zinde ve aktif tutabilmeniz için zaman zaman sağlıklı besinler hakkında sizi bilgilendiriyoruz. sen Bugün size böyle bir süper gıdadan bahsediyoruz, onu diyetinize dahil ederek birçok hastalıktan kaçınabilirsiniz. Evet bugün sizlere cevizin faydalarını anlatıyoruz. Ayurveda uzmanı ve sağlıkla ilgili birçok ünlü kitabın yazarı cevizin kadın sağlığına ne kadar faydalı olduğunu anlatıyor.

Uzman görüşü

“Kuru meyveler, sağlık sorunlarımızın çoğunu giderebilecek veya azaltabilecek besin maddeleri içerir” diyor. Sağlığınızı iyileştirmek için sağlıklı ve kolay bir kahvaltı arıyorsanız, kuru meyveler size yardımcı olabilir. Özellikle sağlığınız için çok iyi olan cevizler. Ceviz sağlıklı yağ, lif, vitamin ve mineral sağlar. Bu beyin gıdası obeziteyi azaltmaya, diyabeti kontrol etmeye, kalbi sağlıklı tutmaya, bağışıklığı artırmaya, yaşlanmayı yavaşlatmaya ve kanseri önlemeye vb. yardımcı olur.

Günde 2 adet ıslatılmış ceviz yiyerek çok faydasını göreceksiniz, bu 8 hastalıktan kurtulacaksınız

Omega-3 yağ asitlerinden zengin

Doktor Abrar Multani ji, “Beyin somunumuzun büyüklüğü beyin için gerçekten çok faydalıdır. İçerisinde bulunan Omega 3 yağ asitleri de beyin problemlerini ortadan kaldırarak stresi azaltmaya yardımcı olur. Diyetinize düzenli ceviz ekleyerek beyni sağlıklı ve hızlı tutabilirsiniz.Cevizlerin Omega-3 yağ asitleri kıyaslandığında daha yüksektir. Her gün ceviz yemek, kalp hastalığından ölme riskini yüzde 10″a kadar azaltabilir.

Bağırsaklara iyi gelir

Araştırmalar, bağırsağınız bakteri ve sağlığı destekleyen diğer mikroplar açısından zenginse, sağlığınızın iyi olacağını göstermektedir. Her şey yolunda değilse, obezite ve kalp hastalığı riski artar. Lif açısından zengin ceviz tüketmenin sindirim problemlerinde faydalı olduğunu söylüyor. Kabızlığı gidererek mide ve bağırsakların temizlenmesine de yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.””

Antioksidandan Zengindir

Ceviz diğer kuruyemişlerden daha fazlasını içerir. Antioksidanlar bulunur. kıyasla çok daha yüksek miktarlarda. Evet, ceviz E vitamini, melatonin ve polifenoller olarak bilinen bitki bileşikleri açısından zengindir.

Şeker hastalığına iyi gelir

Ceviz şeker hastalarına da faydalıdır, içeriğinde bulunan tekli çoklu doymamış yağ, insülin duyarlılığı için faydalıdır. Şeker hastalığınız varsa, diyetinize 2 ceviz ekleyin.

Azalan inflamasyon

Enflamasyon, kalp hastalığı, tip 2 diyabet, Alzheimer hastalığı ve kanser dahil olmak üzere birçok hastalığın temel nedenidir ve oksidatif stresten kaynaklanır. . Cevizdeki polifenoller, bu oksidatif stres ve iltihaplanma ile savaşmaya yardımcı olur. Ayrıca ceviz, kalsiyumu emmeye yardımcı olur, bu nedenle kemikleri güçlendirir.

Kilo Kontrolü

Ceviz iştahınızı kontrol etmenize yardımcı olur. 10 obez kişinin katıldığı bir araştırmaya göre, beş gün boyunca günde bir kez Yaklaşık 48 gram cevizle yapılan bir smoothie vermek, kalori ve besin değeri bakımından eşdeğer plasebo içeceğine kıyasla açlığı azaltmaya ve doyurmaya yardımcı oldu. Beş gün cevizli smoothie tükettikten sonra, beyin taramaları, katılımcıların beynin bir bölgesinde, kek ve patates kızartması gibi aşırı cazip yiyeceklerden gelen ipuçlarına direnmelerine yardımcı olan aktivitenin arttığını gösterdi.

Yaşlanmayı yavaşlatın

Yaşlandıkça , hareketliliğinizi korumak istiyorsunuz. Ceviz, sağlıklı beslenme alışkanlıkları olan fiziksel yeteneklerinizi korumanıza yardımcı olur. Fındık temel vitaminler, mineraller, lif, yağ ve bitki bileşikleri ile paketlendiğinden, yaşlandıkça iyi fiziksel işlevi desteklemeye yardımcı olabilirler.

Ceviz sadece süper besleyici olmakla kalmaz, aynı zamanda sağlığınız için de sihirli bir besindir. Ceviz, kilonuzu kontrol etmenize yardımcı olmanın yanı sıra yaşlanmayı geciktirir, çünkü birçok çalışma bazı kanser riskini azalttığını göstermiştir. Bu kadar çok fayda elde etmek için, cevizi diyetinize dahil etmelisiniz? Sabah uyanınca 2-3 adet cevizi iyice çiğneyerek tüketin.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved