to top

Kuzunun İncelmiş Hali : Kuzu İncik

Uzun saatler boyunca pişen kuzu incik korkutmasın hemen sizi, The Galliard özel tariflerinden bir diğeri olur kendisi. Profesyonel mutfaklarda kullanılan “sous vide” tekniğiyle düşük ısıda ve uzun sürede pişirilen kuzu incik, kök sebzelerin tüm aromasını içine çekiyor. Marinasyon karışımında bulunan isli bbq sos ve soya sosunun lezzetini alıyor. Kabuklu şekilde haşlanıp tereyağı, krema, süt, rendelenmiş muskat ve taneli hardal ile püre haline getirilen patatesler ve baharatlı yağla fırınlanıp balzamik sirke ile harmanlanan sebzelerle servis ediliyor.

 

KAÇ KİŞİLİK
1 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ
30 dakika

PİŞİRME SÜRESİ
36 saat

Malzemeler:

1 adet kuzu incik50 gram kereviz50 gram havuç50 gram kuru soğan10 gram sarımsak60 gram soya sos60 gram isli bbq sos50 ml. zeytinyağı10 gram karabiber5 gram taze kekik
Pişirme Önerisi
Profesyonel mutfaklarda kullanılan sous vide tekniği yerine kök sebzelerle birlikte marine ettiğiniz kuzu inciği; pişirme poşetlerinde, düşük ısıda ve uzun süre pişirebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?
Kabuklarını soyduğunuz kereviz, kuru soğan ve havuçları iri parçalar halinde doğrayın. Sarımsakların kabuklarını soyun.

Fazla yağlarından arındırıp temizlediğiniz kuzu inciği kök sebzelerle harmanlayın.

Sarımsak, zeytinyağı, soya sos, isli bbq sos, karabiber ve taze kekikle marine edip 4 saat kadar bekletin.

Bir pişirme tekniği olan “sous vide” usulünce sebzelerle birlikte vakum poşetlerine aldığınız kuzu inciği, 65 derecede 36 saat pişirin.

Arzuya göre patates püresi ve sote sebzeler eşliğinde sıcağı sıcağına sevdiklerinizle paylaşın.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.