to top

Dul Erkek Sendromu

Günümüz dünyası her anlamda hızla değişmekte bununla birlikte yaşanan ilişkilerde bu değişime göre şekil almakta… Bazen yaptığınız tercihler iş işten geçtikten sonra sizi şaşırtabilir.

İlişkilerde iletişim sorunu yaşandığında partneriniz hakkında bilmediğiniz bir çok şeyi çok sonradan bir başkasından öğrenme durumu yaşayabilirsiniz. Bu da sizi üzebilir.

Yoğun geçen zamanlarınızda bazen bir sevgiliye, arkadaşa hatta ailenize bile vakit ayıramıyorsunuz ancak öyle biri karşınıza çıkıyor ki bir anda aklınız onda kalıyor. Özellikle iş kolik çiftlerin yaşadığı sorundur iletişimsizlik. Birbirinize aşıksınız ancak partrenizin geçmişi hakkında hiçbir bilgiye sahip değilsiniz. Konuşmaya fırsat olmamıştır ya da sizi kaybetmekten korktuğu için geçmişini anlatmaya cesaret edememiştir. Unutmayın ki, partneriniz geçmişte büyük bir aşk acısı yaşamış olabilir, hatta evlenmiş ve boşanmış olabilir, bu yüzden de size karşı uzak ve cesaretsiz yaklaşabilir. Böylesi durumlarda ortak arkadaşlarınızla konuşun, sohbet edin hissettirmeden onu tanımaya çalışın iş işten geçmeden yani köprüyü geçmeden sorun, soruşturun… Öğrendiğiniz ve sizi şaşırtan duyumlar karşısında olgun bir şekilde yaklaşın… Sevgiliniz daha önce evlenmiş boşanmış da olabilir. Bunun normal bir durum olduğunu ve hiç kimsenin boşanmak için evlenmediğini unutmayın ve partnerinize karşı anlayışlı yaklaşın. Şayet çocuğu yoksa ilişkiniz  sizin açınızdan çok zorlayıcı ve problemli olmayacaktır.

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.