Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Çıplak uyumanın bilinmeyen 7 faydası

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Çıplak uyumanın bilinmeyen 7 faydası

Sağlıklı bir uyku için, uyku ortamının normal sıcaklıkta olması, uykuya dalmak için de vücut ısısının düşmesi gerekiyor.

1.Daha kaliteli bir uyku uyursunuz

Çarşaflara karışan bir ip ya da giysi yoktur. Gömleklerin bükülmesinden endişelenmenize gerek yok. Bu rahatsızlıkların hepsi çıplak uyuduğunuzda kaybolur ve daha iyi, daha derin uykuya kavuşmanıza yardımcı olabilir. Daha iyi, daha derin uykuların sadece daha sağlıklı olmanıza yardımcı olduğunu söylemek için bilime ihtiyacınız yok.

2.Cildinize yardımcı olur

Bir kez olsun, vücudun nefes alır. Özel parçalarınız, koltuk altlarınız ve ayaklarınız genellikle bütün gün kısıtlıdır ve çoğu zaman yaz döneminde bile çok sayıda katmanlar ile kaplıdır. Bu parçalara dışarı çıkma ve nefes alma şansı verin.

3.Kortizolünüzü düzenlemenize yardımcı olur

Kortizol vücutta çok garip bir kimyasaldır ancak çok fazla hasar verebilir. Çıplak uyuduğunuzda, vücudunuzun sıcaklığını optimal aralıklarda tutmanıza yardımcı olur, böylece vücudunuz kortizolü daha iyi yaratabilir. Aşırı ısınırsanız, kortizol seviyenizi uyandıktan sonra bile yüksek kalmaya eğilimlidir.

4.Seks organlarınızı daha mutlu eder

Erkekler için, daha soğuk olan uyku koşulları, test cihazlarınızın daha soğuk bir sıcaklıkta kalmasını sağlar. Bu, sperminizin sağlıklı kalmasına ve üreme sisteminizin normal çalışmasına yardımcı olur. Kadınlar için, daha soğuk ve daha havadar uyku koşulları aslında maya enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olabilir.

5.Daha mutlu ve daha özgür hissetmenizi sağlayabilir

Sadece çıplak yatakta yatma hissini hayal edin. Pantolonundan ve iç çamaşırından arınmışsın. Kadınlar, büzücü bir sütyen takmıyorsun. Sadece iki güzel sayfa arasında sandviç yaptın. Bu his sadece gülümsemek istiyor ve daha özgür hissetmenizi sağlıyor. Herkes şu anda iyi bir duyguyu kullanabilir ve sonra da bir insan olarak daha mutlu olmanıza yardımcı olabilir.

6.Yaşlanmayı yavaşlatır

ABD kaynaklı bir başka araştırmaya göre de uyku, büyüme ve melatonin hormonlarının salgılanmasında kritik önemde. Bunlar en etkili anti-aging hormonları. Çıplak uyumanın uyku kalitesini artırdığı göz önüne alındığında, yaşlanmaya karşı etkisi de ortaya çıkıyor.

7.Öz güveni artırır

Çıplak vücuduyla barışık olmanın insanda öz güveni artırdığına dair teoriler var. Öz güven insanın toplumla ilişkilerini de etkiliyor. Central Florida Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, nüdizm yanlısı öğrencilerde önyargıların daha az olduğu, bu kişilerin örneğin azınlıklara daha hoşgörülü davrandığı saptandı.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved