Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Asla modası geçmeyen 10 klasik parfüm

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Asla modası geçmeyen 10 klasik parfüm

Tüm zamanların saygı gören en güçlü kokularını derledik, Klasik ve her daim ilgi gören

 

1) Diorissimo

KOKU: 1956 yılında vadinin zambaklarından, Christian Dior’un en sevdiği çiçekten esinlenerek günümüz versiyonunda yüksek kaliks notları ve pürüzsüz bir sandal ağacı tabanı bulunmaktadır. HARAD’IN ALIŞI: “Formülü için çok önemli olan malzemeler mevcudiyetten arındırılıncaya kadar, Diorissimo vadideki zambakın en gerçek, en kristalli yorumuydu.” Dior Diorissimo Eau de Parfum, 90 $, saks.com.

 

 

2) Chanel No. 5

KOKU: Aldehit, grasse yasemin ve rahatlatıcı burbon vanilyasının yatıştırıcı şekilde dengeli bir karışımı. Büyük aldehit dozu hala popüler, parlak bir varlık veriyor.” Chanel No. 5 Eau de Parfüm spreyi, 130 $, chanel.com.

 

3) Jean Patou Joy

KOKU: Zirvede 200 Patou MVP müşterisine bırakılan bu altın sıvının bir onsunun 10.600 yasemin çiçeği ve 336 gül içerdiği söyleniyor. Uyguladıktan  yirmi dakika içinde çiçekler dökülmeye başlıyor – güller ve yasemin ve yasemin ve güller ve daha fazla yasemin ve güller – sanki hiç iyi bir şey olamayacakmış gibi “Jean Patou Joy Eau de Parfum, 190 $, neimanmarcus.com.

 

4) Guerlain Apres L’ondee

KOKU: Bu puding çiçeğin adı “yağmur duşundan sonra” anlamına gelir. HARAD’IN ALIŞI: “Suluboyala işlenmiş çiçekleri düşünün – karanfil ve anasonla dokunan menekşeler – ve yumuşak, hafif melankolik bir badem kokan heliotrop bulutu. Parfüm hayranları yıllar boyunca değişikliklerini yakalıyor, ancak eau de toilette hala çoğundan daha sevimli Bugün ne var? “Guerlain Apres L’ondee Eau de Toilette, € 102, guerlain.com.

 

5) Fracas

Fracas çiçek bahçesi gibi bir parfüm. Sümbülteber, yasemin, menekşe, gül, sardunya, müge, iris ve beyaz çiçekler… Ne ararsanız var! Baskın olan ve parfüme karakterini verenler ise sümbülteber ve yasemin. O, orijinal drama kraliçesi, beyaz saten elbiseli bir çiçek bombası .

” Robert Piguet Fracas Parfum, 275 $,

 

6) Guerlain Shalimar

Bergamot, iris ve sıcak vanilya notalarını birleştiren şehvetli bir oryantal; yelpaze şeklindeki şişe modern Pakistan’daki Shalimar bahçelerindeki çeşmeleri çağrıştırıyor.

Piyasaya çıktığı 1925 yılından bu yana güncelliğini asla yitirmemiş olan shalimar adlı parfüm, fransızların en saygın parfümlerinden biri. yaratılışı ise 1600’lerde yaşanan trajik bir aşk öyküsüne dayanıyor. hint imparatoru şah cihan, mümtaz mahal’e aşık olur. kaşmir’deki shalimar bahçelerinde buluşur ve sonunda evlenirler. ne yazık ki mutlulukları çok kısa sürer; mümtaz mahal doğum yaparken ölür. karısının ölümüne çok üzülen şah cihan, onun anısına ünlü tac mahal’i yaptırır. kendisi de ölünce buraya gömülür.
bu hüzünlü aşk hikayesini duyunca çok etkilenen jacques guerlain, yarattığı oryantal kokulu parfümüne sanskrit dilinde “aşk tapınağı” anlamına gelen shalimar adını verir.

 

7) Chanel Cuir de Russie

Misk, dumanlı, odunsu ve güzel.

 

8) Rochas Femme

Orijinal odunsu çiçeklerden biri – baş meşe yosunu, şeftali ve erik şekerlemesi meyve gourmand notaları ile yasemin ve güllerle birleşiyor.  “Orijinal formülasyondaki aldehidler, koyu erik kalp ve kuru deri tabanı şaşırtıcı, uzlaşmaz bir duygusallık . 1989’da yeniden formüle edilen bugünün Femme daha gevşek, daha tatlı ve daha parlak, ancak kendine güvenen duygusallığı ve genel profili çok sağlam. “Rochas Femme Eau de Toilette, rochas.com.

 

9) Guerlain Mitsouko

Şeftali, baharat ve orman zemininin gizemli, kadifemsi notalarına sahip meyveli bir chypre.  “Bu altın, sonbahar kokusu – kuru baharatların tozlanması, rafine şeftali ve yosunlu bir taban.  ” Guerlain Mitsouko Eau de Parfum sprey, $ 118 , saks.com.

 

10) Chanel No. 19

İçeriğinde portakal, nergis, ağaç, galbanum, iris-gül ve sedir bulunur. çiçeksi ve ağaçsı bir kokudur. kanımca karakterli, atılgan ve coşku dolu bir parfümdür.

 

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved