Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Limonun meyvesi ile birlikte yapraklarının da sağlığa faydalı olduğunu biliyor muydunuz?

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Limonun meyvesi ile birlikte yapraklarının da sağlığa faydalı olduğunu biliyor muydunuz?

Limonu herhangi bir biçimde tüketiyorsanız, yapraklarının sağlığa olan faydalarını da mutlaka bilin.

Hepiniz zaman zaman limon kullanmış olmalısınız. Limon çeşitli besinler açısından zengin olmasının yanı sıra lezzet olarak da harikadır. İster limon şerbeti, ister tatlı ile pek çok kullanım alanı mevcuttur , vücudu canlandırmak ve serinlik sağlamak için faydalıdır. Sadece bu değil, yemeklere limon eklenmesi de salatanın lezzetini artırıyor ve suyunun ciltte ve saçta kullanılması güzelliğe güzellik katıyor.

Bunun yanında, limon kabuğunun ve tohumlarının da kendine özgü faydaları vardır, çünkü limonun süper gıda olarak adlandırılabilmesi mümkündür. Ancak yapraklarının da sağlığa ve cilde faydalı olabileceğini hiç düşündünüz mü? Evet, limonun sadece meyvesi değil, yapraklarının da sağlığa birçok faydası vardır. Bu yaprakların faydalarını öğrenelim.

Baş ağrısının giderilmesi

Baş ağrısı yaygın bir sorundur. Bazen stres, bazen uykusuzluk veya migren gibi başka bir hastalıktan dolayı baş ağrısı sorunu yaşanır. Limon yaprakları bu sorundan kurtulmanıza yardımcı olur. Kullanımı için limon yapraklarının suyunu çıkarın ve aromasını koklayın, kısa sürede baş ağrısından kurtulacaksınız. Bunu yaptığınızda migren sorunu da ortadan kalkar. Bunun dışında bu yaprakları suda kaynatıp suyunu içmek de baş ağrısı probleminden kurtulmanıza yardımcı olur.

Sinirlilik ve kaygıdan kurtulun

Limon yaprakları antispazmodik özelliklerin yanı sıra birçok besin içerir.. Böylece uykusuzluk, sinirlilik ve çarpıntı gibi rahatsızlıkların semptomlarının giderilmesine yardımcı olurlar. Kullanımı için 10 -12 limon yaprağını suda kaynatıp süzün ve çay gibi tüketin. Akşam yemeğinden bir saat sonra bu çayı tüketmek uykusuzluğa iyi geldiği gibi sakinleştirirde..

Midedeki parazitlerini yokeder

Midede parazit olması midenin en büyük sorunlarından biridir. Bu parazitler birçok mide problemine yol açar ve sindirimi etkiler, ayrıca mide ağrısı problemine yol açar. Bu sorundan kurtulmak için limon yapraklarını kullanabilirsiniz. Bunun için limon yapraklarını ezin ve suyunu çıkarın. Bu meyve suyuna biraz bal karıştırın ve uyumadan önce için. Mide parazitlerini öldürmek için faydalıdır.

Cilt rahatsızlıklarından kurtulun

C vitamini limon yapraklarında bolca bulunur. Bu nedenle yapraklarının özleri, çevreye bağlı birçok cilt rahatsızlığından ve yan etkilerden kurtulmak için kullanılır. Kırışıklıklar, sivilceler veya herhangi bir böcek ısırığının neden olduğu hasarlar gibi birçok cilt problemini önlemek için kullanılır. Tüm bu cilt sorunları, bu yaprakların suyunu doğrudan cilt üzerinde kullanarakuygulanır. Bu nedenle, cilt üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahip olan çeşitli güzellik ürünlerinde limon yaprağı özleri kullanılmaktadır. Yapraklarının suyu akne, akne veya sivilce üzerinde kullanılarak, taneleri ile birlikte izleri de tedavi edilir.

Kilo kontrolüne yardımcı olur

Besin değeri yüksek çeşitli limon yapraklarının suyunu ılık suda karıştırıp balla tüketmekBunu yaparak artan kilolardan kurtulursunuz. Bunun dışında sindirimi iyileştirerek abdominal obezitenin azaltılmasına da yardımcı olur. Kilo vermek için 8-10 yaprak limonun suyunu bir bardak su ile karıştırın ve içine bir kaşık bal ekleyip her sabah aç karnına tüketin.

Tüm bu besleyici özellikler açısından zengin limon yapraklarını birçok şekilde kullanabilirsiniz. Ancak kullanmadan önce uzman tavsiyesi alın.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved