to top

Yeni Yıla Yeni Başlangıçlar İçin Muhteşem Parfümler

Yeni yılı karşılamaya sayılı günler kala ister kendinize ister sevdiklerinize ,kız arkadaşınıza ,eşinize  hediye alabileceğiniz muhteşem parfümler bir melodi gibi tüm ruhunuzu ve tüm bedeninizi saracak .

Türkiye’de yeni yıl sadece ertesi gün minik bir izinle geçiştirilsede , Dünyada oldukça büyük bir kesim tarafından bayram olarakda kutlanması sebebiyle uzun bir noel tatiline dönüşüyor .Şimdi sizler için oluşturduğumuz  parfüm güncesine biraz yakından bakalım ve 2020 yılının popüler parfümlerini inceleyelim

 

Armani’nin yeni kokusu Si Passione, kokuda romantik ,iyimser, etkileyici . Herkesin dans etmesini sağlayan şarkıdır aslında o ; vanilya ve sedir ağacı tarafından bağımlılık yaratan bir vuruş ve gül ve yasemin arasındaki etkileşimin parlak bir melodisi ile adeta dansediyor. Parlak kırmızı bir şişede sunulması da sürpriz değil  aslında ,bu parlak kırmızı bir rujun koku eşdeğeri.

Yeni yılda  alışveriş yapıldığında, yemek hazırlanırken, ışıklar parıldadığında  dünyanın neresinde olursanız olun ,  ve sadece sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Ve o mutlak mutlu   an için  bedeninizi saran koku Atelier Versace’nin Santal Boise’si. Sıcak, odunsu ve dumanlı, kükreyen bir koku ateşi . Ağır, el yapımı bir cam şişede yoğun Sri Lankalı sandal ağacı kokusu . Tıpkı büyülü bir Noel gecesi gibi.

 

Charlotte Tilbury Bir Rüyanın Kokusu

İngiliz makyaj sanatçısı Charlotte Tilburry ‘nin güzellik sektörüne armağanıdır  ,bir noel klasiğidir Auranın gücüne inananlar için seksi, odunsu, misk tabanı ve sümbülteber, yasemin ve menekşe sayesinde neredeyse mistik cazibe ve manyetizma seviyelerine ilham veren malzemeler ve moleküller etrafında tasarlandı.

Guerlain L’Heure Bleu e Eau de Parfum

L’Heure Bleue kokusunun daha hafif bir konsantrasyonu.

Bir yaz akşamında Jacques Guerlain yoğun bir kargaşa ile aşıldı. Askıya alınmış saatti, gökyüzünün güneşini kaybettiği ancak henüz yıldızlarını bulamadığı saatti. Doğada her şey mavi bir ışıkla kaplıdır.

Guerlain’den L’Heure Bleue: Bu parfümün tek başına ifade etmeye değer bir duygu. Şişenin üst kısmında öne çıkan eğriler Art Nouveau’nun etkisini göstermektedir. Tıpa, içi boş bir kalp şeklinde, savaş öncesi romantik yıllara eğlenceli bir ima.

Başlık Notları: Anason Notu, Bergamot.

Kalp notları: sümbülteber, karanfil, menekşe, gül, neroli.

Temel Notlar: Tonka Fasulyesi, İris, Benzoin, Vanilya.

Tom Daxon FUYU EDP

 

Bazen, bize en çok enerji veren şey, bir şeye taze bir bakış açısı kazandırmaktır. Bazı şeyleri biraz farklı görmenin, bizi yeni bir şey denemeye teşvik etmenin bir yolu. Tom Daxon’un FUYU’nun sevinci budur. İlk tasarlandığı günden beri sürekli yenilenen hep daha yumuşak hep daha romantik bu kokunun kalbindeki ilham verici notaları “şeffaf ılık misklerle taze kremsi meyveli” olarak tanımlandı. İlk başta en çok dikkat çeken şey şeftali, ancak daha sonra toz bir yasemin yoluyla ortaya çıkarılan zarif irisin bir dokunuşu …

Vilhelm Parfumerie Peony Couture Eau de Parfum

Kanarya sarı kapağından ve etiketinden mor desenli dış ambalajına kadar (koku Liberty’ye, dolayısıyla Henry baskısına özeldir), adıyla couture başına kadar – modayı en coşkulu ve renkli formlarıyla kutluyor . Bir koku olarak, modern çiçeklerin onu sevmemesi için hiç bir neden yok . Gösterişli şakayık çiçeği ve Türkiyeden toplanan  gülü, karabiber ile birleştiriliyorlar ve anasonla notanın son vuruşunu yapıyorlar

Cartier La Panthere Eau De Parfu m

Çiçek bahçelerinin eşsiz kokularını misk le  eşleştiren olağanüstü bir koku olan Cartier La Panthere’yi denemenizi öneririz. Diğer bir deyişle, tam olarak ihtiyaç duyduğumuz şey, yılın tam zamanında, doğru miktarda kullanmanız.

Chanel Coromandel Les Exclusifs De Chanel Eau de Parfum

Yeni yılı  Chanel kokusu olmadan düşünmek zor, bu yüzden macera geri sayımımız sona erdiğinden, Les Exclusifs koku serisinden Coromandel’i denemenizi öneriyoruz. Coco Chanel’in   Asya çiçekleri ile süslenmiş  sıcak ve baharatlı ve zarif bir şekilde egzotik. Baskın paçuli kokusu ile yoğun bir şekilde kehribar ı hissedeceğiniz büyüleyici bir hikaye ..

Tiffany’den bir şeyle, hem ruh halimizi hem de sezon için beklentilerimizi karşılayan. Tiffany & Love, geçen yılki Tiffany & Co’nun daha parlak, daha parlak ve tamamen daha iyimser bir şekilde yeniden işlenmesi, ancak yine de aynı canlı, odunsu mavi sekoya (Anavatanı Kuzey Amerika olan ve 120 metre kadar uzayabilen Sekoya ağacı )   ile aynı kaliteye sahip.

Juliette Has A Gun Not A Perfume Superdose Eau de Parfum

Juliette Has Gun, sadece bir notadan oluşan şehvetli bir koku: normalde temel nota rolü ile sınırlı olan Ambroksan molekülü.

Cilde püskürtülene kadar kokusuz, kokunun sırları kullanıcıya özgü Amber ve Musk tonları ile ortaya çıkar. Bir kompozisyon değil, rafine ve saf olan hoş kokulu bir ifadedir. Sizin gibi kokan gerçek bir cilt kokusudur, sadece daha yoğun ve büyülüdür.

 

Gucci Bloom Ambrosia Di Fiori Eau De Parfum

Gucci Bloom’un başarısının ardından Gucci, 2019’da Gucci Bloom Ambrosia di Fiori parfümünü piyasaya sürdü. Ambrosia di Fiori, zengin ve tatlı bir gül eklenmesiyle orijinalin daha yoğun bir çeşididir. Gucci parfüm, sizi Ambrosia’yı tadabileceğiniz Yunan tanrıları festivaline götüren yeni bir bölüm açar. Parfüm, yasemin ve hanımeli kokusuyla açılır. Bu koku Tuberoos tarafından desteklenir. Gucci Bloom Ambrosia di Fiori’nin temeli havuç özü ve Şam gülüdür. Gucci Bloom, bu sefer yoğun, kırmızı bir versiyonda, tanınabilir Bloom şişesinde paketlenmiştir.

Christian Dior Spice Blend Parfum

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.