Yukarı

Maskaranız Kuruyor mu?Kuruyan Maskaralarınızı Tekrar Geri Kazanmanın Yolları

Maskaranız kuruyorsa burada bahsedilen püf noktalarını deneyebilirsiniz. Onun yardımıyla maskarayı yeniden kullanabilirsiniz.

Sürekli kullanılmadığında kuruyan bu tür birçok makyaj ürünü vardır. Bu, oje, eyeliner, rimel gibi ürünlerde oldukça sık olur. Maskara hakkında konuşurken, göz makyajı için en önemli olarak kabul edilir. Gözlerin güzelliğini arttırır, ancak bazen kadınlar uygulamayı unutur ve yatarken kurur. Birçok kadın maskarayı kuruduğunda çöpe atar, ancak isterseniz yeniden kullanabilirsiniz.

Maskara kurumaya başladığında evde bulunan malzemeleri kullanarak eski haline getirebilirsiniz. Aslında, evde kuru maskarayı kullanmak için geri getirebileceğiniz pek çok şey var. Öyleyse bu şeylerin kuru maskarada nasıl kullanılabileceğini öğrenelim.

Birkaç damla göz damlasını karıştırın

Maskara kuruduğunda atmak yerine içine iki veya üç damla göz damlası karıştırın. Göz damlasını karıştırdıktan sonra maskarayı iyice çalkalayın. Dilerseniz açıp kapatabilir ve fırça yardımıyla güzelce karıştırabilirsiniz. Göz damlasını karıştırırken miktarına özellikle dikkat ediniz. Bunun dışında kullandığınız göz damlalarını karıştırın. Herhangi bir firmanın göz damlasını karıştırma hatasına düşmeyin, gözünüze zarar verebilir.

Sıcak Su Kullanmak

Kuru Maskaraya damla koymak istemezsiniz sadece sıcak su kullanabilirsiniz. Bunun için geniş bir kaseye sıcak su alın ve maskaraya batırın. Bu sırada maskaranın sıkıca kapatıldığını unutmayın, aksi takdirde içeriye su girebilir. sıcak suda Maskarayı bir süre bırakın ve sonra çıkarın. Çıkardıktan sonra avuçlarınız arasında tutun ve iyice ovalayın. En az 2-3 dakika ovaladıktan sonra maskarayı kullanabilirsiniz. Maskara kurumaya başladığında bu yöntemi deneyin.

Aloe vera jelini karıştırın

Maskara kurursa, içine aloe vera jeli de karıştırabilirsiniz. Tamamen doğaldır ve kirpikler için de güvenlidir. İki veya üç damla aloe vera jelini maskarada karıştırın ve ardından maskara fırçasıyla iyice karıştırın. Avuç içi arasında ovmaya çalışın ve ardından kullanın. Aloe vera jelini karıştırdıktan sonra hemen kullanmayın, biraz beklettikten sonra kullanın.

Karıştırma bebek yağı veya Vazelin

Dilerseniz maskaraya bebek yağı veya Vazelin de karıştırabilirsiniz. İki veya üç damla maskarayı karıştırın ve ardından avuç içi arasında ovalayın. Vazelin karıştırıyorsanız bebek yağını karıştırmayın. Sadece bir şeyi karıştırın ve bir süre bırakın. Ancak vazelin tahrişi olan bazı kişiler için bebek yağı daha iyi bir seçenek olabilir. Bebek yağını karıştırdıktan sonra ertesi gün maskara kullanın.

Maskarayı Güneşe Koymayın

Makyaj ürünleri her zaman oda sıcaklığında veya serin yerlerde muhafaza ediniz. Böyle bir durumda maskarayı güneşte veya sıcak bir yerde tutmayın. Bu da maskaranın çabuk kurumasına ve kullanılamaz hale gelmesine neden olur. Uzun süredir maskara kullanmıyorsanız, bir veya iki kez avuçlarınız arasına yerleştirerek iyice çalkalayın. Oda sıcaklığında tutmaya çalışın ve kullanmaya devam edin.

Umarım bu bilgiyi beğenirsiniz. Ayrıca, bu makaleyi nasıl beğendin? Yorum yaparak ve beğenerek bize bildirinDiğer makaleleri okumak için Harzındağı ile bağlantıda kalın.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort