Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Kış aylarında ayaklarınıza bu yöntemlerle 5 dakikada bakım yapın

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Kış aylarında ayaklarınıza bu yöntemlerle 5 dakikada bakım yapın

Ayak bakımını ihmal ediyor  ve uygulamada zorlanıyorsanız bu dört adım size yardımcı olacaktır. Kışın ayaklara nasıl bakım yapabileğinizi gelin birlikte okuyalım.

Kış geldi ve sert havayı da beraberinde getirdi. Kışın büyük bir sorunu var ki bu mevsimde cilt ve saçla ilgili birçok sorun önümüze çıkıyor. Kuru cilde sahip, fazla kilolu, çıplak ayakla yürüme alışkanlığı olan, hatta çatlamış topuklara sahip kişiler varki bu onları çok rahatsız eder. Böyle zamanlarda ayakları defalarca yıkamak da, bakımsız bırakmak da doğru değildir.

Kışın pedikür vs. yaptırma konusunda da tembellik vardır ve böyle bir durumda birçok kişi ayak temizliğini ihmal eder. Bunun sonucu, çoğu kez insanların ayakları o kadar çok deforme olurki, acıyı da fazlasıyla  hissederler.

Böyle bir durumda, bazı kolay ipuçlarıyla ayaklarınızı 5 ila 10 dakikada temizleyebilir bakım yapabilirsiniz ve bu ipuçları kış ayları için mükemmel kurtarıcı olacaktır. Öyleyse bu ipuçlarının neler olduğunu ve onların yardımıyla neler olacağını öğrenelim.

 

1. Adım 1- Ayak temizliği

Cilt temizliğinin ne kadar önemli olduğunu bilin, ancak ayakları temizlemek de bir o kadar önemlidir.

Yapılması gerekenler-

Tırnakları kesin . Ayağınıza uyan herhangi bir yağ olabilir.Masaj yapın ayaklarınızdaki yağı ıslak bir bezle alın, su ve sabunla yıkayarak masaj yapın. 60 saniyelik derin bir masaj dinlendirmekle beraber rahatlatır ve  cildiniz daha rahat nemlenebilecektir. Aynı mantık, yüz yağı temizliği için de geçerlidir.

Bir gece bekletip sabah yıkayabilir veya diğer adımları uygulayabilirsiniz.

2. 2. adım – Ilık su ile temizleme

Ilık suya kaya tuzu ve biraz şampuan ekleyin. İyice karıştırın ve ayaklarınızı içine koyun ve oturun. Vaktiniz varsa 10 dakika da yapabilirsiniz. Vakit yoksa en az 2 dakika suda bekletin. 2 dakika içerisinde ayaklarınızın üst kirlerini çok iyi bir şekilde çıkaracaktır.

Şampuan olduğu için yağ da temizlenmeye başlar. Bu adımda ayaklarınızı rahatlatabilirsiniz.

3. Adım 3- Ayakların pul pul dökülmesi

Şimdi ayaklarınızı ovmak için 30 saniye veya daha fazla (zamanınız olduğu sürece) uygulayın. Burada ayakların ölü derisini çıkarmanız gerekir.

Bu adımda ponza taşı veya ayak peelingi de kullanabilirsiniz. Evinizdeki malzemelere göre peeling hazırlayabilirsiniz.

4. Adım 4- Nemlendirme

Son 30 saniyede nemlendirmede pul pul dökeceksiniz. Ayaklarınızı her gün yaptığınız gibi nemlendirin. Ayak bileklerine soğuk krem, losyon, vazelin, ne kullanıyorsanız onunla güzelce masaj yapın.

Bundan sonra çorap giyin ve rahatlayın . Ayaklarınız düzgün bir şekilde temizlendi ve nemlendirildi.

Burada dikkat edilmesi gereken bir husus, tüm bu işlemi 5 dakikada yapabileceğiniz gibi bunun için yarım saat de ayırabileceğinizdir. Her adımın kendine göre faydaları vardır ve her adım ayaklarınızı temizlemek ve güzel görünmesi için çok önemlidir.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved