to top

Yaşlanmak Cinselliği Nasıl Etkiler?

Yaşlanmakla cinselliğin biteceğine inanan insanlar vardır. Fakat bu düşünce doğru değildir. İnsanlar her şeyden önce hissettikleri yaştadırlar ve ona göre hayatlarını sürdürürler.

Kadın ve erkek yaşlı olsalar bile eğer herhangi bir kronik hastalığı yok ise kalp, tansiyon, şeker vs… gibi ilişkileri gençlikteki sıklıkta olmasa bile rutinde devam eder. Eğer bu gibi hastalıkları varsa da hastalığın uzmanı bir hekimden yardım alarak sorunu en aza indirebilirler.

Bu yaşlarda mutlu bir cinsellik yaşamak isteyen çiftler birliktelikleri, evlilikleri için çaba sarf etmeye devam etmeleri gerekir. Eğer partnerinizden rahatsız oluyorsanız, onunla vakit geçirmek hoşunuza gitmiyorsa veya her an tartışmaya hazır iseniz zaten bir cinsel hayatınızın olması mümkün değildir. İkincisi ise yaşınız kaç olursa olsun beden temizliğine önem vermeniz gerekir. Siz bedeninizi hala seviyor ve önemsiyorsanız cinsel birleşim sizin için sorun teşkil etmeyecektir. Yaşamayı sevmek sağlıklı bir cinsellik için önemlidir.

Yaşınız kaç olursa olsun cinsellik sadece birliktelik değildir. Dokunmak, hissetmek, öpmek de bir cinsel uyarıdır. Dolayısıyla yaş ilerlemiş bile olsa eşinize dokunun, el ele tutuşun, birlikte yürüyüşlere çıkın. Hayatınız televizyon ve gazeteden ibaret olmasın.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.