Yukarı

Yağlı Saçlar İçin Bakım Kürleri

Saçlarımızı fazla şampuanla yıkamanın zararlı olduğunu biliyoruz. Sık yıkamak da zararlı! Fazla taramak da zararlı ve bunların hepsi saçı yağlandıran durumlar. Bu etkilerin hepsinden kaçındığınız halde hala saçlarınız çok sık yağlanıyorsa ne yapmalısınız sorusunun cevabını araştırdık bugün. Eğer şampuan, yıkamak ve taramak üçlüsündeki kurallara dikkat ettiğiniz halde hala saçlarınız yağlanıyorsa aslında saç derinizin biraz bakıma ihtiyacı var demektir. Bu bakımı ise aşağıda araştırdığımız kürlerden birisini seçerek yapabilirsiniz. Ayıca bu kürler kepek ve dökülme sorununa da bir çözümdür.

  • Bir tutam biberiye ve 1 tatlı kaşığı kekiği 1 litre kaynar suyun içinde ağzı kapalı bir şekilde demleyin. Karışım ılık bir hal alınca yeni yıkadığınız saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve ardından soğuk su ile bir kez durulayın. Bu kürü haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.
  • 1 litre kaynar suyun içine 1-2 tutam sarı kantaron yaprağı ve kökü, bir de 2 tutam da ısırgan koyun. Ağzı kapalı bir şekilde demlensin, ılık bir hal aldıktan sonra temiz saç diplerine uygulayın, 15-20 dakika bekledikten sonra soğuk su ile durulayın.
  • 3-4 tane yumurtayı bir kasede çırpın ve kirli saçınızın diplerine masaj yaparak uygulayın. 20-30 dakika bekledikten sonra saçınızı ılık su ile yıkayın. Bu kürü haftada 1 kez uygulamanız yeterli olur.
  • Elma sirkesi pek çok saç sorununa çözüm olduğu gibi yağlı saçlar için de şifadır. Saçınızı yıkadıktan sonra durulama suyunun içine bir miktar elma sirkesi ekleyin ve o su ile saçlarınızı durulayın. Saç yağlanması, solgunluğu, saç kırıkları gibi pek çok problem çözülecektir.
  • 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı kekik suyu ve 2 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı temiz saçınızın diplerine masaj yaparak uygulayın, sonrasında saçlarınızı bir havlu ile sarıp 1-2 saat bekleyin. Ardından soğuk su ile saçlarınızı durulayın. Bu uygulamayı haftada 1 kez yapabilirsiniz.
  • 1 lire kaynamış suyun içine 1 tutam ıhlamur çiçeği, 1 limonun rendelenmiş kabuklarını ekleyin ve karışımı demlenmeye bırakın. 10-15 dakika demlendikten sonra karışımı süzün ve 1 yemek kaşığı da elma sirkesini de ekleyin. Temiz saçınızın diplerine masaj yaparak uygulayın, 15-20 dakika sonra soğuk su ile durulayın.
  • 1 çay bardağı maden suyu, 1 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı polen tozu, 1 çay kaşığı deniz tuzunu bir kasede karıştırın. Masaj yaparak saç diplerine uygulayın, 1 saat bekletin ve soğuk su ile saçlarınızı durulayın.
  • 1 litre kaynar suyun içine bir limonun kabuklarını rendeleyin, 1 yemek kaşığı lavanta ve 1 tatlı kaşığı naneyi de ekleyin. Ağzı kapalı bir şekilde 10-15 dakika demlenmesini bekleyin. Karışım ılık hale geldikten sonra süzün ve içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. Temiz saçlarınızın diplerine bu karışımı masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra soğuk su ile saçınızı durulayın.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort