Yukarı

Cam Silmenin Püf Noktaları!

Camlar evlerin vitrini sayılır.  Kirli, parmak izleriyle dolu bir mağaza vitrini göze hoş görünmezse, evlerin camları da kirlendiğinde kötün görüntüye neden olur. Camların evin içinde kalan kısımlarını silmek biraz güç istese de çok zor bir iş değildir fakat dışarıdaki yüzleri silmek korkutucu ve tehlikeli bir iştir. Bu nedenle cam silmenin püf noktalarını öğrenmemiz işimizi kolaylaştırır. Son yıllarda çıkan zebra tüllerin kullanımı ile cam temizliği ayrı bir önem kazanmaya başladı. İşte cam silmenin püf noktaları;

Cam nasıl silinir?

  • Pek çoğumuzun bildiği ve evinde uyguladığı bir yöntem olan gazete kağıdı ile silmek, aynalarda olduğu gibi camlarda da iyi sonuçlar elde etmemizi sağlar. Önce camın yüzeyinde bulunan kiri temizliyor, ardından cam silme sıvısını cama püskürtüyoruz. Gazete kağıdı ile iyice ovarak kurutuyoruz.

 

  • Cam silerken kullanılabilecek bir diğer sıvı ise bulaşık deterjanı. Elde yıkama deterjanları camları parlatır, ve özellikle yağ gibi inatçı lekeleri çıkartmada son derece etkilidir.

 

  • Bir diğer cam parlatma yöntemi ise, bulaşık makinalarında kullanılan parlatıcıları kullanmak. Cam silme suyuna bir miktar parlatıcı koyup normal silme işlemini yapıyoruz. Camlar pırıl pırıl oluyor.

 

  • Çamaşır yumuşatıcıları da cam silme ve parlatma konusunda çok etkilidir. Bir kova suya bir kapak olacak şekilde karışımı hazırlıyor normal silme işlemini yapıyoruz. Eğer gereğinden fazla yumuşatıcı koyarsak, camlarda leke kalacaktır bu sebeple miktara dikkat ediyoruz.

 

  • Eğer doğal bir madde kullanmak istersek, silme suyumuzun içine biraz tuz ekliyor, camı tuzlu su ile siliyoruz. Bu sıvı camımızın parlamasını sağlayacaktır.

 

  • Camlar çabuk tozlanıyorsa, bunu engellemenin yolu her derde deva olan sirke. Cam silme deterjanının içine bir miktar sirke karıştırıyor, bu suyla camı temizliyoruz. Kokudan rahatsız olursak, temiz su ile üzerinden geçebiliriz.

 

  • Cam silerken mikrofiber bez kullanımı, camı kurulama gerekliliğini ortadan kaldıracak ve işimizi kolaylaştıracaktır.
    Genelde mağaza vitrinlerinde uygulanan bir diğer silme yöntemi ise bir tarafı sünger, öteki tarafı çek pas olan aletle yapılabilir. Bu yöntem boydan boya cam olan evlerde veya balkon camlarında daha çok işe yarayacak ve camları pırıl pırıl yapacaktır. Ayrıca camların dış kısımlarını silmede de etkili olmaktadır.

 

  • Camların dış kısımlarını silerken kullanılan bir diğer alet ise çift taraflı, mıknatıslı cam silme aparatlarıdır. Bu aparat mıknatısı sayesinde içeriden yapılan hareketlerin dışarıdan da yapılmasını sağlar. Böylece tehlikeli bir durum oluşmadan camların dışı da temizlenebilir. Ancak bu aparatlar kullanıldıkça mıknatıs özelliğini kaybettiğinden dikkatli olmak gerekli, dışarıdaki kısmı aşağı düşebilir.

1401862463

Cam silerken dikkat edilmesi gerekenler:

Camların özellikle dış yüzeylerini silerken pek çok kaza yaşanmakta ve ne yazık ki ölümler gerçekleşmektedir. Bu sebeple bu işlem sırasında çok dikkat etmek ve hatta mümkünse camdan sarkmadan camı silmek gerekmektedir.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort