Yukarı

Dışarı Çıkamıyorsanız Köpekler İçin 11 İç Mekan Aktivitesi

İster hava kötü olsun, ister içeride kalma düzeni altında olun, köpek parkına gitmek her zaman bir seçenek olmayabilir. Ancak, neyse ki, onları mutlu ve iyi egzersiz yapmaları için yapabileceğiniz bir dizi ev içi köpek aktivitesi var.Zihinlerini zenginleştirmek için önemli olmakla kalmaz, aynı zamanda sağlıklı kalmalarına da yardımcı olur.

Sırf içeride sıkışıp kalmanız, genellikle dışarıda geçirdiğiniz oyun süresinden ödün vermeniz gerektiği anlamına gelmez. Köpeğinizi dışarı çıkaramadığınızda, yavru köpeğinizle bağ kurmanıza ve çıldırmamalarını sağlamanıza yardımcı olacak eğlenceli şeylerin bir listesi. Bu aktivitelerden bazıları sizin için bile biraz egzersiz sağlayacaktır.

Uzmanlar “Köpeğinizin ihtiyaç duyabileceği egzersiz miktarı ve türü cins, yaş ve genel sağlığa göre değişecektir” diyor. “Ancak genel olarak, çoğu köpek için günde en az 30 dakika egzersiz tavsiye ediliyor. Düzenli bir egzersiz rutini ve doğru beslenmeyle, köpekler sağlıklı bir kiloyu koruyabilecek ve daha sonraki yaşamlarında eklem veya diğer sağlık sorunlarının gelişmesini önleyebilecek.”

Çekiştirme oyunu.
Evcil hayvan konusunda uzman olan kişilerce , köpeğinizin fazla enerjiden kurtulmasına yardımcı olmak için bir çekiştirme oyuncağı almayı öneriyor. Whole Dog Journal’a göre , çekiştirme oyunu, köpekleri eğitmek, onlara kendi kendini kontrol etmeyi öğretmek ve “uygunsuz diş kullanımını” önlemek veya yönlendirmek için harika bir yol olabilir .Ayrıca araştırmalar küçük alanlarda büyük köpekler için de harika bir oyun olduğunu söylüyor

Ödül mamalarıyla saklambaç oynayın.
Dolaşmak için fazla alana ihtiyaç duymayan küçük ve orta boy köpeklerle “mamayı sakla” veya başka bir koku oyunu oynamanızı önerir . Ödül mamasını nereye sakladığınızı görmelerine izin vererek başlayın. Bundan sonra, ödül mamasını başka bir odaya saklayın ve sonra aramalarına izin verin. Çok kokulu ödül mamaları kullandığınızdan emin olun.


Getirme oyununu yeni bir şekilde oynayın.
Evinizin büyüklüğüne bağlı olarak, genellikle içeride küçük ve orta boy köpekler varken güvenli bir şekilde oyun oynayabilirsiniz . Ancak büyük köpekler için bu çok daha zor olabilir. Kimi zaman , bina içi ortak kullanım alanlarındada sorun olmayacak ve ve kimsenin bu alanları kullanmadığını varsayarak, oyuncakları evinizin merdivenlerine veya evinizin veya binanızın koridorlarına yukarı ve aşağı fırlatmanızı önerir. “Komşularla evcil hayvanların koridorlarda veya bodrumda / garajda oynaması için alternatif zamanlar için bir program bile oluşturabilirsiniz” .


Engelli parkur oluşturun.
Engelli bir parkurun sınırlı alana sahip ancak köpeklerini iyice egzersiz yapmak isteyen insanlar için harika olduğunu söylüyor. Köpeğinizin keşfetmesi için atlamalar, tüneller ve küçük kaleler oluşturmak için yastıklar, mobilyalar, evinizde bir merdiven (varsa), çamaşır sepetleri, her iki ucu açık kutular ve battaniyeler kullanın. Onları ödül mamalarıyla veya diğer olumlu pekiştirmelerle eğitmeniz gerekecek, böylece onu nasıl kullanacaklarını bilirler, bu hem onlar hem de sizin için eğlenceli olacaktır.


Kanepeden oynayın.
Johnson, en sevdiğiniz dizinin son sezonunu yakalarken bile oynayabilmeniz için kanepenin yanında bir oyuncak sepeti bulundurmanızı önerir.

Çevrimiçi dersleri kullanın.
Köpeğinizin daha iyi bir tavrı olabilir mi? Onlara daha itaatkar olmayı öğretmek veya birkaç yeni numara öğrenmelerine yardımcı olmak için çevrimiçi bir köpek eğitimi kursu kullanmayı düşünün . Köpekler için çevrimiçi fitness dersleri bile var .

Köpeğinize ağırlıklarını çekmesini öğretin.
Köpeğinizi kendi oyuncaklarını alması için eğitin. Mümkün gibi görünebilir, ancak bunu yapmanıza yardımcı olacak düzinelerce video ve nasıl yapılır . Bu size her gün bir iş daha az kalacaktır.

Bir yemek bulmaca oyunu satın alın veya yapın.
Köpekler, fiziksel egzersize ihtiyaç duydukları kadar zihinsel uyarılmaya da ihtiyaç duyarlar. Etkileşimli yiyecek bulmacaları, köpeğinizin yiyecekleri için avlanma ve çalışma konusundaki doğal dürtüsünü ödüllendirir. Diş çıkaran yavru köpekler, çok hızlı yemek yiyen veya seçici yiyiciler için harika bir yöntem ve bir işinizi bitirmeniz gerektiğinde size bir olanak veriyorlar.


Köpeğinizi koşu bandına alın.
Bir koşu bandınız varsa, koşu bandı üzerinde köpeğinizle 20-30 dakikalık bir yürüyüşle blok çevresinde günlük yürüyüşünüzü değiştirmenizi önerir . İlk başta onları ödül mamalarıyla ikna etmeniz ve tasmalı tutmanız gerekebilir. Kendinizi gerçekten hırslı hissediyorsanız, onlara koşu bandını sensiz kullanmayı öğretebilirsiniz – ancak onları üzerlerindeyken her zaman denetlemelisiniz.


Onlar için sessiz bir alan yaratın.
Evdeyseniz veya çocuklarınız varsa, köpeğiniz bana biraz zaman ayırmak isteyebilir. Battaniyeleri veya köpeğinizin yatağını ve oyuncaklarından bazılarını toplayarak evin sizi hala görebilecekleri, ancak isterlerse kendilerine zaman ayırabilecekleri bir yere koyun. Johnson, o alandayken görünmezmiş gibi davranmanızı tavsiye ediyor.

“Sonunda, kurala uyulursa, köpek veya kedi bu bölgelerdeyken yalnız kalacaklarını bilecek” diyor.


Kabuk oyununu oynayın
Üç fincan ve küçük bir top veya bir ödül maması alın. Köpeğinizin, ödül maması veya topu bardaklardan birinin altına saklamanızı ve ardından karıştırmanızı izlemesine izin verin. Uzmanlara göre oyun , problem çözme becerileri üzerinde çalışmalarına yardımcı oluyor .

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort