Yukarı

Tatil Sonrası Cildiniz ve Saçınız İçin Bakım Önerileri

Bronzlaşma sonrası pul pul dökülen cilt

Tatilde birçoğumuz aynı zamanda bronzlaşmak da isteriz. Güneşin keyfini çıkarırken cildimiz bir yandan da pul pul dökülmeye başlar. Bu durumda liflerden yardım alabilirsiniz. Cildinizde oluşan renk farklılıklarını önlemek için duş sırasında lif yardımı ile vücudunuza peeling yapın ve ölü derilerden kurtulun. Duş sonrası ile cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.

Nemlendirme

Tatilde her an nemlendirici kullanamamış olabilirsiniz, bu nedenle cildinizde kurumalar meydana geldi. Öyleyse tatilde ihmal ettiğiniz nemlendiricinizi dönüşte sıklıkla kullanmaya çalışın. Ayrıca güneş koruyucunuzu da tatil dönüşü kullanmaya devam edin.

 

Güneş yanıklarıyla başa çıkma

Güneş kremi sürmenize rağmen vücudunuzun bazı bölgelerinde cilt tipinize bağlı olarak acı veren güneş yanıkları oluşmuş olabilir. Öyleyse, kızaran bölgelere acıyı alması ve iyileştirmesi için soğuk hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz, daha sonra ise ıslak bir havluyu 15 dakika boyunca yanık bölge üzerine basılı tutun. Duşta cildinizi kurutacak ürünleri kullanmaktan kaçının. Mümkünse sadece soğuk suyla duş alın.

Saçlara detoks

Klor ve tuzla beraber saçlarınız oldukça yıprandı. Saçlarınızı eski sağlığına kavuşturmak için arındırıcı etkili bir şampuan kullanmaya başlayın. Şampuanla birlikte kullanacağınız nemlendirici etkili saç kremleri ve maskeler de saçınızı eski sağlığına kavuşturmaya yardımcı olacaktır. Eğer daha doğal bir çözüm arayışındaysanız duş sırasında saçlarınıza elma sirkesi uyguladıktan sonra durulayabilirsiniz.

 

cool kadın

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort