to top

Sutyen Kullanımı Memenin Şeklini Nasıl Etkiler?

Her kadının vazgeçilmezidir sutyenler. Büyük küçük her yaş sutyen kullanır. Fakat yanlış sutyen seçimi memelerimizi etkiler mi diye merak edenler varsa bu yazımız tam size göre…

Evet yanlış sutyen seçimi memeyi olumsuz etkiler. Özellikle gelişmekte olan genç kızlar bu durumdan etkilenmektedir. Gelişmekte olan genç kızlar memeye baskı yapan destekli sutyenler kullanırsa bu durum memenin büyümesini engeller. Genç kız adayları atlet veya spor adını verdiğimiz sutyenleri kullanmalıdırlar.

Memelerimiz ister büyük olsun ister küçük memeyi sıkan baskı uygulayan sutyenler sağlığımızı tehdit eder.

Herkese önerebileceğimiz en rahat sutyen ise balenleri yani alt kısmındaki tel veya plastikleri olmayan, bunun yerine altında sünger parçası olan, hafif, elastik ve yumuşak kumaşa sahip sutyenlerdir.

Dar sutyenler hem meme sağlığını etkiler, hem de meme kenarlarında kızarıklıklara sebep olabilir. Sutyen seçerken ise ölçülerimizi tam olarak bilmeli ve kumaş seçiminde kumaşın koton yada pamuklu olmasına özen göstermeliyiz.

Küçük göğüsleri olanlar büyük göstermek adına destekli dediğimiz sutyenleri kullanarak göğsü sıkıştırmamalı, büyük göğüslü kadınlar ise memeyi küçük göstermek adına meme ölçüsünden küçük sıkıştıran sutyenler kullanmamalı. Bu durum hem rahatsız edici olabilir, hem de kan dolaşımını olumsuz etkiler.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.