Yukarı

Bademin Şaşırtıcı 5 Faydası

Siz de benim gibi badem içini çok seviyorsanız bu faydalarını da bilmeye hakkınız var demektir. Ben özellikle kavrulmuş olanlarına bayılıyorum.

 

Vücut yağınızı düşürür. Eğer karın bölgenizdeki yağlardan kurtulmak istiyorsanız badem sizin gizli silahınız olabilir. Sabahları 23 adet badem atıştırmak lif, protein ve iyi yağ dengenizi sağlamakla kalmaz sizi enerjik de tutar.

Kan şekerinizi dengeler. Öğün aralarında elleriniz titriyorsa ve kan şekeriniz düştüğünde sinir krizi geçiriyorsanız kontrolsüz bir şekilde abur cubura yönelmek yerine ağzınıza birkaç tane badem atmak yararınıza olacak.

Kalp sağlığınızı düzenler. E vitamini ve antioksidan yönünden zengin olan badem, kalp krizi riskini de azaltan mucize bir besin. Özellikle yüksek kolestrolü olan insanlar için de oldukça ideal.

İçiniz size teşekkür eder. Sindirim sisteminin lifsever olduğu artık bir sır değil. Badem de lif yönünden son derece yüksek bir besin olması nedeniyle sindirim sisteminiz üzerinde temizleyici bir etkisi olduğunu unutmayın.

Kemikleriniz güçlenir. Diğer kabuklu yiyeceklere oranla badem daha yüksek kalsiyum içerir. Üstelik sadece bu kadar da değil; bademin içeriğindeki muazzam orandaki magnezyum ve fosfor kalsiyumla bir araya geldiklerinde kemik erimesine karşı da mücadele eder.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort