to top

Esmer Tenliler Hangi Renkleri Tercih Etmeli?

Türkiye’de koyu renk tene sahip kadınların sayısı oldukça fazla. Biz de koyu tenli kadınların güzelliklerine güzellik katmaları için birkaç öneride bulunacağız.

Esmer bayanlar genel anlamda renk olarak soft renkleri tercih ederek güzelliklerine duruluk ve sadelik katmalıdırlar. Onlara özellikler soft pembeler çok yakışır. Bunun yanı sıra sıcak renkte giydiği kıyafetler ise çok daha çarpıcı ve iddialı durur. Kullanılan parıltılarsa ten rengine açıklık katar.

Esmer bayanlar açık renkteki kürkleri tercih etmelidirler ve seçtikleri kürkün kenarlarında ışıltılar bulunur ise dikkatleri o bölgeye çekerler. Leopar desenler, vizon deseneler bu kadınlarda çarpıcı ve kadınsı dururlar.

Ayakkabı tercihi olarak ise fuşyalar, gri parıltılar çok yakışır. Tabi burada bulunduğunuz ortama ve giydiğiniz diğer kıyafetlere göre de hareket etmek gerekir.

Ruj tonlarında ise şeftali ve pastel açık kahve tonları kullanmalıdırlar. Burada makyaj sanıldığından daha çok önem taşır. Çünkü asıl vurguyu makyaj yapar. Ten ve makyajda tezatlık yaratmak gerekir. Yani koyu tenlere açık tonlu makyaj, açık tenlilere ise koyu tonlu makyaj tercih edilerek tenle uyum sağlanabilir.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.