to top

Sivilcesiz Bir Yüze Sahip Olmanın Yolları

Sivilceli bir yüzü kimse görmek istemez. Hatta kişi dahi kendi yüzüne bakamaz. Ancak bir cilt uzmanı ya da dermatolog aracılığıyla cildinizin bakımını yapabilir ve sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Şayet sivilceleriniz sizi rahatsız etmeyecek şekildeyse bazı kremlerle üstesinden gelebilirsiniz. 

Sivilce Ve Sivilce Lekeleri Hakkında

Sivilce ve sivilce lekeleri hepimiz tarafından şikayetçi olduğumuz problemlerin içindedir. Çoğumuz bu problemi daha hafif yaşarken, çoğumuz da adeta bu uğurda savaş vermekteyiz. Ancak her ne kadar uğraşsak da sivilce ve sivilce lekeleri hakkında yanlış bildiğimiz ya da bilmediğimiz birçok bilginin var olmasından dolayı da uygulamalar konusunda yanlışlıklara düşebiliriz. Tüm bu yanlışlıkları ortadan kaldırmak adına sorunumuz olan sivilce ve sivilce lekeleri hakkında detaylı araştırmalar yaparak, hangi konuda ne yapmamız ve nasıl yapmamız gerektiğini öğrenebiliriz.

Sivilce ve sivilce lekeleri hakkında bilinmesi gereken ve en çok yanılgıya düşülen durum sivilcenin sıkılarak patlatılmasıdır. Bu yapılan kesinlikle yanlış bir uygulamadır. Çünkü sivilce sıkıldığında, o anlık küçülse dahi daha sonra yerinde iz bırakacaktır ki bu izden kurtulmanız da öyle kolay olmamaktadır. O yüzden sivilcelerinizi kendi haline bırakın ve sadece gereken uygulamaları, cilt temizliğini sağlayıp bakım maskelerinizi uygulamanız yeterli olacaktır.

Sivilce ve sivilce lekeleri hakkında yapılan bir diğer yanlış da bir başkasının kullandığı krem ya da maskelerin bize de aynı etkiyi göstereceğini düşünmektedir. Herkesin cilt yapısı farklı olduğu için uygulanacak olan tekniklerin de farklılık göstermesi son derece normaldir. Bu yüzden bir başkasına iyi gelen bir uygulama size de iyi gelecek diye bir şart yoktur. Bu yüzden çevrenizden öneri almaktansa ya uzman birine danışarak yapılacak uygulamalar konusunda bilgi alabilirsiniz ya da kendi cilt tipinize göre doğal maske tariflerinin bulunduğu siteleri araştırıp bilgi edinebilirsiniz.

Bir diğer durum da, aynı maske tariflerinde olduğu gibi, sivilce ya da sivilce sorunu yaşayanların, doktor muayenesi ile verilen bir kremin iyi gelmesi üzerine, aynı etkinin bizde de oluşacağını düşünerek doktorlardan bunu talep etmektir. Oysaki böyle bir durum yoktur. Çünkü herkesin cilt yapısı ve yaşadığı sivilce ya da sivilce lekesi probleminin boyutu ve miktarı farklıdır. Bu yüzden doktorlar sizi muayene ederek en yerinde çözüm önerilerini ya da ilaçları zaten vereceklerdir. Bir başkasına iyi geldiğini söyleyerek, doktorlardan bu gibi taleplerde bulunmamak gerekmektedir.

Eğer sivilce ve sivilce lekeleri gibi problemleri yoğun bir şekilde yaşıyor iseniz, cilt maskeleri ya da farklı yöntemlere başvurmadan ya da zaman kaybetmeden önce bir cilt doktoruna muayene olmanız daha iyi olacaktır. Çünkü bazı sivilce problemlerine ciltteki yoğunlukları itibari ile maske ya da bakım uygulamaları yeterli gelmemektedir. Bu yüzden bu da sorunun çözülmesi için zaman kaybına sebep olabilir. Bundan dolayı bu gibi uygulamalarla vakit kaybetmektense ilk olarak bir cilt doktoruna gözükün. O size gerekli tedavi yöntemlerini ya da maske önerilerini detaylı bir şekilde anlatıp, önerilerde bulunacaktır.

Ciltte Sivilce Lekelerinin Oluşumu

Ciltteki sivilce ve sivilce lekelerinin oluşumu çok çeşitli nedenlere dayanmaktadır. Öncelikle en bilindik sebep ve zamanın ergenlik dönemine dayandığını artık neredeyse herkes bilmektedir. Ergenlik döneminde hormonsal aktivitelerin daha fazla yaşanması nedeni ile yağ bezlerinin çalışmaları da artmaktadır. Artan yağ bezi faaliyetleri ciltteki ölü hücre sayısını da arttırmaktadır. Bu cildin gözeneklerini kapatmakta ve sivilce oluşumu böylelikle başlamaktadır. Sivilce lekelerinin oluşumu da, ciltteki bu sivilcelerin sıkılması, kopartılması, kaşıyarak deforme edilmesi ve iyice iltihaplanması sonuncunda deride kalıcı hale gelmektedir. Bu yüzden sivilcelerin kopartılması, bastırılması ya da sıkılması kesinlikle yapılmaması gereken maddeler arasında baş sıralardadır. Sağlıklı bir cilt adına, önce düzenli bir hayat oluşturmalı daha sonra da belirtilen bu kuralların her birine dikkat edilmelidir.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.