to top

Domatesle Güzelleşin

Domates antioksidan özelliğiyle cildinizdeki sivilceye neden olabilecek bakterileri yok etme özelliğine sahiptir. İçeriğindeki asit yüzüzünüzdeki lekeleri ve sivilce izlerini soyacak ve yeni derinin oluşmasına yardımcı olacaktır. 

Dergiler, mankenler, zayıf kızlar, sivilcesiz yüzler ve daha bir çoğu insanların kendileri ile ilgili isteklerinin artmasına sebep olmaktadır. Öncelikle sizinle anlaşmamız gereken bir kaç konuyu gözden geçirmek gerekirse asla mankenler kadar güzel olamayacağımız, onca diyete giremeyeceğimiz ve en önemlisi zayıflığımızla para kazanmadığımızdır. Her kadın güzeldir yeter ki bakımlı olsun. Yaklaşık olarak ergenliğin 23 yaşına kadar kadınlarda, 25 yaşına kadar da erkeklerde devam ettiği gözlemlenecek olursa sivilcelerden kurtulmak için ergenliği beklemek ve az yağlı ürünleri tüketmek size tavsiyem olacaktır.

Bir çok makyaj ürünü kullanan hanımlara önerim şu ki lütfen ürün içeriğinde paraben, alkol, silikon ve parfüm içeren cilt ürünlerini almayınız. Bu ürünler cildimizi güzelleştirdiği kadar bozmaktadır. Moda/ güzellik konusunda size bir kaç öneride bulunmak isterim. E vitamini bulunan cilt ürünleri cildinizin toparlanmasını, yenilenmesini ve parlamasını sağlamaktadır. SPF’li yani güneş koruyucu içerikli ürünler uv ışınlarıdan cildinizi koruyarak lekelenmeleri azaltmanıza yardımcı olacaktır. Tırnakları kırılan ve saçları dökülen insanlar yumurta kabuğunu öğütüp bal ile karıştırarak tüketirse saç dökülmesini durdurur ve tırnakların sertleşmesini sağlar. Moda/ güzellik kadınların hayatının neredeyse en önemli noktasıdır. Her kadın bakımlı olmayı ve beğenilmeyi hak eder. Unutmayalım ki kadınlar ne kadar bakımlı olursa o kadar mutlu ve kendilerinden memnun olurlar. Siyah noktalı ve açık gözenekli kişiler için domates kürü maskesini denemelerini tavsiye etmekteyim. Tamamen doğal ve cildi yenileyici olan bu maske haftada 1 kez kullanıldığında ciltte canlanma oluşturmaktadır.

Domates Kürü Maskesi

  • 1 küçük domates
  • 1 yemek kaşığı buğday unu
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı limon suyu

Yapılışı

Domates rendelenir, un ile karıştırılır. Daha sonra içine bal ve limon suyu eklenir. Krem kıvamını alana kadar katıştırılır ve un fazlalaştırılabilir.

Uygulanışı

Krem kıvamına gelmiş olan kür cilde doğrudan uygulanır ve maske halini alana kadar ciltte kuruması beklenir. Kuruduktan sonra üzeri biraz nemlendirilerek dairesel ovalama uygulanır. Peeling etkisi oluşturan maske ciltten ovularak dökülür ve yıkayarak temizlenir. Her hangi bir krem kabına koyarak saklayabileceğiniz maskeniz kullanıma hazır.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.