to top

Çatlak Bacaklara Çözüm

Kadınların en büyük kabuslarından biri de vücutlarında oluşan çatlaklardır. Özellikle bacaklarda oluşan çatlaklar özellikle yaz aylarında kötü bir şekilde göründüğü için bazen bu durum kadınların kendilerine olan öz güvenini dahi yitirebiliyorlar. Ancak bu kötü çatlaklardan kurtulmak mümkün.
Hızlı kilo alıp verme ya da hamilelik, susuz kalma veya genetik özellikler gibi unsurlardan dolayı bacaklarda çatlaklar oluşmakta. Oluşan çatlaklar ilk zamanlarda kırmızı renkte daha sonra pembe renkte en son beyaz renge dönüşmekte.

Çatlaklar kırmızı renk olduğu zaman toparlama şansımız daha yüksek. Aynı şekilde pembe renk olduğu zaman da ancak beyaz renge dönüştüğü zaman toparlama şansımız pek olmuyor diyebiliriz. Tamamen bitirmek mümkün olmasa da görünümü daha aza indirebilirsiniz.

Bacak çatlakları gidermek için öncelikle vücudumuzu susuz bırakmayacağız nemini kaybettiği zaman daha çok çatlaklar belirginleşir. Bunun yanı sıra nemlendirici kullanmayı ihmal etmiyoruz. Çatlaklar genelde kan dolaşımı olmadığı zamanlarda olduğunu düşünürsek hareket etmemiz şart düzenli olarak spor yapmak yürüyüş yapmak gerekmekte. Dengeli beslenmek vitaminlerimizi düzgün almalıyız ki onarıma önce içerden başlayacağız ki cildimiz pürüzsüz olsun. Bunun yanında düzenli olarak masaja gitmek kan dolaşımı hızlandırdığını için çare olacaktır. Kapanması için üzerindeki ölü derinden arınmalı bunun için bacak çatlakları olduğu yere düzenli her banyoda kese yaparsanız peeling uygularsanız kan dolaşımı hızlanır çatlak görünümü azalır. Bunların yanı sıra banyoda sıcak soğuk duş etkisi yaparsanız şok olan bacaklar kan dolaşımı hızlanır görüntüde azalmaya yaşanır.

Bunların yanı sıra çeşitli yağlar uygulamak da çözüm sağlar. Bazı yağların onarıcı ve nemlendirici özellikleri sayesinde çatlak oluşumlarında tahrip olan bölgeyi onarmaya gittiği gözlemlenen yağlar olmuştur. Özellikle masaja gittiğiniz de masaj yerine çatlaklar için uygun olan yağları tercih etmeniz başarıya daha çok yakınlaştırır sizi. Özellikle aloe vera jeli onarıcı özelliği yüksek olan bir jel olduğu için tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kakao yağı, badem yağı, zeytin yağı, kayısı yağı, keten yağı , kantaron yağı, çörek otu yağı bunlar çatlaklara iyi geldiği bilinen yağlardır. Bu yağların hepsini karıştırıp da kullanabilirsiniz hatta daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.