Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
Sağlık sorunları üzerindeki olumlu etkilerini gördükten sonra soğan kabuklarını artık atmayacaksınız

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

Sağlık sorunları üzerindeki olumlu etkilerini gördükten sonra soğan kabuklarını artık atmayacaksınız

Soğanın kabuğunu faydasız olduğunu biliyormusunuz, bu yazıyı mutlaka bir kez okuyun.

Kullandığımız soğanların kabuklarını hepimiz atarız. Ama size birçok probleminizi çözmek için kullanabileceğinizi söylersek, muhtemelen inanmayacaksınız.Evet, çay, çorba, bitki gübresi veya boya kullanımı için soğan kabuklarını kullanarak pek çok yerde tasarruf etmenizi mümkün.

Yararsız olarak kabul edilen bu soğanın kabuğu birçok besin ve vitamin yönünden zengindir. A, C, E vitaminleri ve çeşitli antioksidanların yanı sıra güçlü bir antienflamatuardır. Bu yüzden bugün size soğan kabuğunun birçok şey için harika kullanım alanlarından bahsedeceğiz

, “Soğan kabukları birçok terapötik etkiye sahip bir güç merkezidir. Soğan kabuğu çayı birçok sağlık sorunu için oldukça faydalıdır ve beslenmeye ve lezzet sağlamaya yardımcı olur.

– “A vitamini açısından zengin soğan kabuğu çayı hem göze iyi geliyor hem de cilt dokusunu iyileştiriyor.
– C vitamini açısından zengin olması birçok enfeksiyon türünü önlemeye yardımcı olur ve bağışıklığı artırır.
– E vitamini açısından zengindir, cilt ve kalp sağlığına da iyi gelir.
– Kuersetin gibi flavonoidler açısından zengindir, kalp sağlığı ve kolesterol seviyeleri üzerinde iyi bir etkiye sahiptir.
– Antioksidan ve antienflamatuar özellikler açısından zengin olan soğan kabuğu çayı, bağışıklık ve cilt sağlığını korumaya iyi gelir. Ayrıca birçok enfeksiyon türüne karşı koruma sağlar.

Boğaz Ağrısı Tedavisi

Boğaz ağrısı sorununuz varsa soğan kabuğu yardımıyla tedavi edebilirsiniz. Onun Antiinflamatuar özelliğinden dolayı boğazdaki ağrı ve şişliği azaltmaya yardımcı olur. Bunun için soğan kabuğu ile çay ile gargara yapmanız gerekir.

saç uzatma

soğan kabuğu çayı ile Saçınızı durulayın ve sivilcelerden kurtulun. kepek ile birlikte uzun, koyu ve kalın saçlar. Soğan kabukları saçlar için etkilidir, bunun nedeni çok fazla kükürt içermesidir. Kollajen oluşumunu teşvik eder.

Saç boyası

Soğan kabukları sadece saç büyümesini teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda güzel bir altın kahverengi renk veren iyi bir doğal saç boyasıdır. Bunu yapmak için, yaklaşık bir saat boyunca soğan kabukları ekleyerek suyun bir kısmını kaynatmanız gerekir. Bundan sonra, gece boyunca soğumaya bırakın. Ertesi gün süzün ve saça uygulayın. Saçları yıkamadan önce 30 dakika kurumasını bekleyin. Daha güçlü bir renk istiyorsanız bu işlemi tekrarlayın.

Çorba ve ekmeklerin tadını güzelleştirir

Soğan kabuğunun çorbaya eklenmesi hem besin değerini artırır hem de çorbaya güzel bir kahverengi renk verir. Ayrıca soğan kabukları ev yapımı ekmekleri lezzetli hale getirir. Ayrıca ekmeğin besin değeri de artar.

Bacaklarda ağrı ve kas spazmlarından kurtulma

En az bir hafta uyumadan önce soğan kabuğu çayı içtiğinizde bu ayak ağrıyı ve kas spazmlarını azaltmaya yardımcı olur. kaslarda kramplar. Bu çayı yapmak için kabukları düşük sıcaklıkta suda yaklaşık 15 dakika kaynatabilirsiniz. Sonra her gece bu çaydan bir bardak için.

Bitkiler için gübre

İç ve dış mekanlarda yetişen bitkiler için potasyum açısından zengin gübre yapmak için soğan kabuklarını atmak yerine kullanınyapmaya çalışın. Bitki büyümesini iyileştirir, güçlü gövdeler verir ve verimliliği artırır.

Kaşıntılı deriyi rahatlatın

Soğan kabukları mantar önleyici özelliklere sahip olduğundan, atlet ayağı gibi kaşıntılı cilt problemlerini tedavi etmek ve rahatlatmak için kullanıldığında Bu kabuklar, aşağıdaki durumlarda çok etkilidir. vermeye geliyor. Rahatlamak için soğan kabuğu çayını sadece cilde uygulayın. Ayrıca böcek ısırıklarını önlemeye yardımcı olur. Anında rahatlama sağlamak için soğan kabuklarını enfekte olmuş bölgeye sürün.

Bunu mutlaka okuyun: Güzelliği arttırmak için soğan kabuğunu şöyle kullanın

Uykuya yardımcı olur

Eğer uyumakta güçlük çekiyorsanız, o zaman bir bardak soğan çayı. Kaynayan suyun üzerine biraz soğan kabuğu dökün, örtün ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Süzün ve çayın tadını çıkarın.

Soğan kabuğu çayı nasıl yapılır

– Çay yapmak için 4 orta boy soğan kabuğu alın.
– Kabukları bir kaba alın ve suyla iyice temizleyin.
– Bir tencereye 2 su bardağı su ve soğan kabuğunu koyun.
– Suyu bir süre kaynatın.
– Rengi değişmeye başlayınca bu karışımı gazdan indiriniz.
-Bu çayı sıcak olarak servis edin.
– Damak zevkinize göre bal ekleyin ve için.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved