Yukarı

Kahvaltı yapmayan öğrenciler başarısız oluyor!

Uzmanlar, öğrencinin güne yeterli ve dengeli yapılan bir kahvaltıyla başlamasının okul başarısının artmasına yardımcı olduğunu belirtti.

İnsan hayatında bütün gece süren açlıktan sonra vücudun ve beynin güne başlaması için enerjiye gereksinimi vardır. Çocukların her sabah düzenli olarak kahvaltı yapma alışkanlığı kazanmalarına özen gösterilmelidir. Zira çocukluk döneminde kahvaltı yapma alışkanlığı edinmiş bir çocuk, öğrencilik hayatı boyunca bu alışkanlığını devam ettirme eğiliminde olacağından gelecekte sağlıklı bir yetişkin olarak hayatını devam ettirecektir.

Öğrencinin güne yeterli ve dengeli yapılan bir kahvaltıyla başlamasının okul başarısının artmasına yardımcı olduğunu belirten Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan ,sabah kahvaltısının son derece önemli olduğunu kahvaltı yapılmadığı zaman genellikle zihin performansında azalma, dikkat dağınıklığı, yorgunluk ve baş ağrısı meydana gelebileceğini belirtti.

Yapılan araştırmalarda kahvaltı yapan öğrencilerin;

– Sınıf içerisindeki başarısının daha fazla olduğu,

– Kavrama yeteneklerinin daha iyi olduğu,

– Problem çözme gibi konularda daha başarılı olduğu,

– Beslenme bozukluklarından oluşan hastalıklara daha az yakalandıkları,

– Kilo kontrolünü daha iyi sağlayabildikleri gözlemlenmiştir.

Kahvaltıda ne yenmeli
Kahvaltıda süt, peynir gibi ürünlere ek olarak, çavdar veya tam tahıllı ekmekleri, kahvaltılık gevrekleri, sebze ve meyveleri içeren, protein kaynağı olarak yumurta, zeytin, ceviz, badem, fındık, doğal reçellerle veya pekmez gibi sağlıklı besinlerle zenginleştirilmiş bir menü tüketilmesi önerilir.

basari-icin-kahvalti-sart

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort