Yukarı

İdrar Yolu İltihabının Belirtileri

İdrar yolu iltihaplarının en sık kadınlarda ortaya çıktığını açıklayan uzmanlar, idrar yolu iltihap belirtilerinin neler olduğunu, idrar yollarında iltihaplanma olduğunu kendi kendimize nasıl anlayacağımız açıkladılar. İdrar yolu hastalıklarının arasında önemli bir problem olan idrar yolu iltihabı belirtilerini şöyle sıralayabiliriz:

İdrara sık çıkıyor, idrar sırasında yanma hissediyor, idrarda bulanıklık; ya da kötü koku; ya da kan olduğunu hissediyorsanız… Siz de idrar yolu enfeksiyonu taşıyor olabilirsiniz… Bu yazımızda sizlere, idrar yolu enfeksiyonu hakkında bilgi vermeye çalışacağız… Unutmamalısınız ki idrar yolu enfeksiyonunun görülme sıklığı, üst solunum yolu enfeksiyonlarının görülme sıklığının hemen sonrasında karşımıza çıkmaktadır. Yani idrar yolu enfeksiyonu, her sene, bilyonlarca kişiyi olumsuz etkilemektedir.

İdrar yolu enfeksiyonu nasıl ortaya çıkar derseniz, mikroplar, dış idrar yolundan girerek çoğalır; ve idrar yolu enfeksiyonunu ortaya çıkartırlar… İdrar yolu enfeksiyonu genellikle bu şekilde meydana gelmektedir. İdrar yolu enfeksiyonunun, kadınlardaki görülme sıklığı, erkeklere oranla daha fazla. Bunun nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte, kadınlarda, idrar yolu enfeksiyonunun daha sık görülmesinin nedeninin, kadınların dış idrar yolunun daha kısa olması olduğu tahmin ediliyor. Kadınlarda idrar yolu enfeksiyonunun meydana gelmesinin nedenlerinden bir tanesi de hamilelik olarak belirtiliyor. Hamile kadınların, ortalama %3?ünde, idrar yolu enfeksiyonu bulunmaktadır. Bunun nedeni, hamilelik sırasında, hem idrar yollarının yer değişimi; hem de hormon değişimi olduğu belirtiliyor…

İdrar yolu enfeksiyonu belirtilerine baktığımızda, karşımıza ilk olarak sık idrar yapma gereksinimi çıkıyor. İdrar yolu enfeksiyonu belirtileri arasında, idrar sırasında yanmadan da söz etmek gerekiyor. İdrar yolu enfeksiyonu belirtileri arasında, idrar sırasında hissedilen ağrının da sayılması gerekmektedir. İdrar yolu enfeksiyonu belirtileri arasında idrarda görülen bulanıklıktan da söz etmek gerekiyor. İdrar yolu enfeksiyonu belirtileri arasında, idrara süt bulaşmış gibi bir görüntünün de olduğu belirtiliyor. İdrar yolu enfeksiyonu belirtileri arasında idrarda kan da görülebileceği belirtilirken, idrar yolu enfeksiyonu belirtileri arasında kasık ağrısından da söz etmek gerekiyor. İdrar yolu enfeksiyonu belirtilerinden bir başkası da mide bulantısı. İdrar yolu enfeksiyonu belirtileri arasında sistitten de söz etmek gerekiyor.

İdrar yolu enfeksiyonunun tespiti için, idrar kültürü, idrar tahlili, endoskopi, idrar yollarının; ve eğer var ise böbreklerdeki taşın görüntülenmesi; ve röntgen ile gerçekleştirilebiliyor… Mesanede olan idrar yolu enfeksiyonunun adı sistit; üretrada olan idrar yolu enfeksiyonunun adı ise üretrir olarak isimlendiriliyor…

İdrar yolu enfeksiyonu tedavisinde genellikle antibiyotik kullanılmaktadır. İdrar yolu enfeksiyonu belirtileri, idrar yolu enfeksiyonu tedavisinde antibiyotik kullanımına başlandıktan sonraki bir kaç gün içerisinde kaybolur; ancak, idrar yolu enfeksiyonu tedavisinde antibiyotik kullanımına, idrar yolu enfeksiyonu belirtileri sona erdikten sonra da bir müddet devam edilir. İdrar yolu enfeksiyonu tedavisinde, idrar yolu enfeksiyonu belirtileri arasında yer alan ağrıyı gidermek için, ağrı kesici; ve spazm çözücülerden de yararlanılabilir. İdrar yolu enfeksiyonu tedavisinde, idrar yolu enfeksiyonu belirtileri arasında yer alan kasık ağrısını gidermek için, bölgeye sıcak uygulanmasından da yararlanılabilir. İdrar yolu enfeksiyonu tedavisinde bol su içilmesi de oldukça işe yarayacak bir yöntemdir.

İdrar yolu enfeksiyonu tespiti yapılan kişiler, bu dönem öncesindeki 60 gün içerisinde, eğer bir cinsel birliktelik yaşadılarsa, o kişiye de haber vermeleri gerekiyor; ve bununla birlikte, idrar yolu enfeksiyonu tedavisi tamamlanmadan, bir cinsel birlikteliğin yaşanması da kesinlikle yasaktır.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort