to top

HAMİLE EĞİTİM MERKEZİ (DOĞUM ÖNCESİ HAZIRLIK SINIFLARI)

Doğum Öncesi Hazırlık

Doğum sırasında bebeğine ve kendine yardımcı olacak becerileri öğrenmek, doğuma aktif bir şekilde katılabilmek ; hem sağlıklı bir bebeğe sahip olmak, hem de iyi bir doğum deneyimi yaşamak, anne olmanın hazzını bir kat daha arttırmak için hizmet veren kurum ve kişilere denir.

 

My_Little_Sun_Shine
22-03-11, 13:03

Bebeğim ve biz dergisi geçen ay ki sayısında İstanbul daki eğitim merkezlerine yer vermiş

İstanbul doğum Akademisi : Op. Dr. Hakan Çoker ve hamile psikoloğu Neşe Karabekirtarafından yönetiliyormuş. Derslerde doğum mekanizmaları, doğal doğumda salgılanan hormonların önemi, bebeğin doğum anında ki ihtiyaçları, ideal doğum ortamları, hastanede sizi bekleyenler, doktor – gebe ilişkisi, ilaç dışı ağrı kesici teknikler, nefes çalışmaları, ıkınma teknikleri, gevşeme ve imgeleme egzersizleri.

Valikonağı cd. Sezai selek sk. nevide ap. Nişantaşı
İstanbul Doğum Akademisi
0212 240 59 35

Ayşe Öner Hamile Eğitim Merkezi 16. haftadn sonra ne zaman istenirse katılınabiliyor. 22 saatlik bir paket hafta içi salı – cuma, hafta sonu c.tesi -pazar 11:30 – 13:30
Hamilelikte fiziksel ve metabolik değişiklikler, bebek odası hazırlığı, doğru alışveriş, evde alınacak güvenlik önlemleri, yeni doğanın özellikleri, yenidoğanda yardımcı gaz masajı, genel masaj ve egzersizler, yeni doğan banyosu, yüzdürme ve günlük bakımı, çocuklarda hastalıklar, aşılar, ateş ve havale, Doğum – eşlerin yardımı( 4 sa. lik çalışma), Emzirme ve anne sütünün önemi, Hastaneye giderken anne ve bebeğin hazırlığı, amniyotik sıvı ve doğum sonrası dönem konularını içeriyor.

Ayşe Öner | Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Rehberiniz
0212 267 43 99

DOUM

Doğum seçenekleri, doğumdan sonra hastanede bebeği neler bekler, eşimve yakınlarım doğumda bana nasıl yardım edebilir, Hastanede bizi neler bekler?, Lohusalıkta kendime ve bebeğime nasıl iyi bakarım. İlk günler ve aylarda bebeğimle nasıl yaşayacağım gibi konular işleniyormuş.

Zincirlikuyu, Fenerbahçe , akatlar, İstinye gibi çeşitli semtlerde eğitim veriliyor.

doum | Doğuma Hazırlık ve Doğum Sonrası Destek
0531 408 13 23

Dr. Dilek CENGİZ Hamile Eğitimi

Kadın doğum uzmanı ve sertifikalı hamilelik yogası ve Hypno – birth eğitmeni. Seminere Eşle katılınmasını istiyor.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.