Yukarı

Ev Ofisi için Şık ve Modern Fikirler

 

Herkesin çalışma disiplinine sahip olabilmesi için  farklı ortamlara ihtiyaçları vardır, bu yüzden pek çok tasarım fikri hiçbir şekilde tek bedene uygun değildir. Ancak bu, mükemmel ofis alanı yaratmanın imkansız olduğu anlamına gelmez.

1. Odak Alanları Oluşturun

Ofisinizin tasarımını düşündüğünüzde, alanda tamamlayacağınız tüm etkinlikleri dikkate aldığınızdan emin olun. Muhtemelen, evraklarla uğraşırken kullanacağınız bir masayı birleştirmeniz gerekecektir. Ancak, çok çeşitli görevleri tamamlamak için ayrı odak alanları da yararlı olabilir.

Ana çalışma alanınıza ek olarak, tartışmaları tutmak veya müşterilerle toplantı yapmak için ek bir oturma alanı kullanmayı düşünün. Alternatif olarak, mekanı paylaşması gereken birden fazla aile üyesi varsa, her bir kişiye, çalışmak için bireysel bir yer vererek, her şeyi organize edin.

2. Bol miktarda depolama alanı dahil edin

Bir ofisi organize tutmak birçok kişi için bir mücadele olabilir. Özellikle, asi bir masa altında gömülme eğilimi olan biriyseniz, bu nedenle tasarımınıza bolca depolama çözümü eklemeniz çok önemlidir.

Boş alanınız varsa, dolaplar veya yerleşik öğeler daha büyük öğeleri depolamak için idealdir. Açık raflar, fonksiyonel öğeleri ve dekor elemanlarını da karıştırmanın kolay bir yoludur.

 

3.  Tarafsızlığı Seçin

Renk teorisinin temel anlayışlarından biri; bir mekanı dekore etmek için seçilen renklerin, ruh halinizde güçlü bir etkisi olabileceğidir. Örneğin, mavi rengi genellikle yatıştırıcı olarak yorumlanırken, sarı tonları kaygının ortaya çıktığı gösterilmiştir.

Dikkatinizin büyük kısmını eldeki işe koymanıza izin veren büyük ölçüde nötr bir renk paleti seçmeye odaklanın.

 

4.Kişisel ögelerle dekore edin

Ofisinize odaklanmanız her ne kadar önemliyse , zaman geçirmekten mutlu olacağınız bir alan yaratmak da en az o kadar önemlidir. Kişisel zevklerinizi vurgulayan birkaç dekor unsurunu ve duvar resmini birleştirmeyi unutmayın.

Bunu yapmanın en kolay yollarından biri (yine de uyumlu bir tasarım oluştururken) kişisel eşyalarınızın vurgu renklerinizi dikte etmesine izin vermektir. Bu kişisel eşyalardaki cesur tonları eşleştirmek için elinizden gelenin en iyisini yapın ve odayı  dikkatlice birleştirin.

5. Açık Havayı Odanıza  Getirin

Araştırmalar, doğal ışığın varlığının çalışan kişide verimliliği ve moral üzerinde çok olumlu bir etkisi olduğunu göstermektedir.

Mümkün olduğunda, pencereleri tasarımın ayrılmaz bir parçası haline getirin. Masanızın pencerenin altında hizalanmasını ve müdahaleci olmayan güneşlikler seçmeyi düşünün. Ayrıca, tasarımınıza diğer doğal ögeleri dahil etmekte tereddüt etmeyin. Taze yeşillikler mekana renk katacak ve ruh halinizi artıracaktır.

 

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort