to top

İnsanlar Modern Mimariyi Neden Seviyor?

Modern mimarinin herkes için farklı cazibesi vardır. Size hitap edecek modern tasarım unsurları vardır.

Modern mimarinin temelleri temiz ve basittir. Her zaman mevcut felsefesi, formun işlevi takip ettiği ideale uymaktadır. Bu nedenle, modern mimarlar ; yalınlık, yapısal unsurların net görüşleri ve gereksiz tasarım detaylarından kaçınarak kendilerini ifade ederler.

Modern mimari, binada kullanılan gerçek yapıya ve malzemelere süslü desenlerle kaplıdır. Bu nedenle, modern tasarımların çoğu, bu endüstriyel yapı malzemelerini göstermek için ahşap, çelik ve cam unsurlarına sahiptir.

Modern Mimariyi Tanımlayan Nedir?

Modern ve çağdaş terimler, tasarım dünyasında birbirine karışmış ve biraz kafa karışıklığına neden olmuştur. Bizi sormamıza neden olan bir tür kafa karışıklığı: Çağdaş mimarlık / tasarım modern mimari / tasarım ile aynı mı? Cevap hayır ve birazcık evet. Çok basit, çağdaş olmak demek artık modern iken, 20. yüzyılın başlangıcına kadar uzanan teknolojik ve mühendislik gelişmeleri ifade etmektedir.

Basitliği korumak için modern mimari, çelik, beton ve cam gibi endüstriyel metallere daha fazla odaklanır (zamanın yenilikçi endüstriyel gelişmeleri). Çağdaş tasarım ögeleri üretimi kullanabilir, onun tasarımları yeni düşünce veya ileri görüşlü olarak kabul edilir.

Modern Tasarım Benzersizdir

Şehirdeki caddelerin ve mahallelerin etrafına bakın – hangi mimari tasarımlar sizin için daha çok göze çarpar? Eşsiz türden modern olanları mı yoksa sıradaki başka bir satırı taklit eden geleneksel tasarımlar mı? Modern mimari, çerez kesici bir şeydir.

Modern tasarımda öne çıkan; cesur, açısal tavan hatlarının özgünlüğüne bakın göz alıcı olan tavanlar  eşsizdir.

Modern Mimaride Sıcaklık

Eleştirmenlerin sıklıkla modern mimariye sahip oldukları konusunda bir yanlış anlamaları onların bu duruma soğuk olmasındandır. Ancak bunun tersi tartışılabilir. Çok sayıda modern tasarım, ahşap ve taş gibi doğal olarak sıcak ve davetkar unsurlara sahiptir.

Tabandan tavana taş şömineler, doğal ışığa ve tonozlu post ve kirişli tavanlara izin veren büyük pencereler – bu harika modern özelliklerden daha fazla karakter ve sıcaklık ekleyebilir miydi? Desen doğrusal, temiz ve düzenli olabilirken, modern mimaride kesinlikle sıcaklık vardır.

Ayrıca, modern planların çoğu daha az duvar içermekte, böylece çoğu insanın sevdiği daha davetkar, açık bir yaşam alanı yaratmaktadır.

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.