Yukarı

Erkeklerin sevmediği 5 davranış

Sizi mutlu eden güzel bir beraberliğiniz var ancak bazen farkında olmadan partnerinizi kızdırabilecek davranışlarda bulunabilirsiniz. Erkeklerin kadınların bazı davranışlarına anlam veremediği ve katlanamadığı davranışları vardır. Peki, bunlar nasıl davranışlar? Sizler için yazdık. 

Sağlıklı bir ilişki yürütmek ve o ilişkide iki tarafın da eşit derecede mutlu olması biraz zor. İlişki konularında herkesin kendi deneyimlerinden yola çıkarak, söyleyecek birçok sözü olduğunu da kabul ediyoruz. Peki bu konulara daha çok kadınların gözünden bakıyor olabilir miyiz? Sanki daha çok kadınların ilişkideki durumunu konuşuyor, erkeklerin ne düşündükleri ya da ne hissettikleri konusunda daha az kafa yoruyoruz. Bu yazıda, bunu telafi edelim, biraz da eğlenceli bir tonda, erkeklerin kızlarda ‘pek de sevmediği’ konulara göz atalım istedik.

1. Kızların çok sık trip atması. Evet, beklenen madde ilk sırada. Erkekler bu durumdan gerçekten çok şikayetçi. Konuştuğumuz erkeklerin çoğu, kızların neden her şeye bu kadar takıldığını ve neden bu kadar çok trip attıklarını anlayamıyor. Galiba biraz da haklılar.

2. İlk maddeyle de bağlantılı olarak regl döneminin her şeye bahane edilmesi. Bir erkeğe bu konuyu soracak olursanız şu cevabı almanız çok muhtemel: ‘Bir hafta regl dönemi, bir hafta öncesi e bir hafta da sonrası derseniz, bir ay zaten kaç hafta?’ Evet biliyoruz, regl dönemi gerçekten zorlu oluyor bazen biz de kendimizi kontrol edemiyoruz, ama sizce de bazen biraz abartmıyor muyuz?

3. Kızların, sözümüz meclisten dışarı ama ‘fil hafızalı’ olması. Hatta bazılarımızda bu neredeyse kindarlığa kadar gidiyor. Genelde bir kız iyi ya da kötü hiçbir şeyi unutmuyor. Bu yüzden de genelde erkekler ilk tanışıldığı güne dair çok detay hatırlamazken, kızların unuttuğu bir şey neredeyse yoktur. Bir tartışma yaşandığında kızlar iki-üç ay hatta bir sene önceki mevzuyu dahi açabilir.

4. Kızların her şeyin altında bir anlam araması. Bazen, bir cümle ya da hareketin gerçekten bir anlamı olmayabilir arkadaşlar, öncelikle bunu kabul etmek gerekir. Birçok erkek, kendilerinin düz mantık olduğunu o yüzden bir düşünce ya da sözün neden ve nasıl bu kadar dallanıp budaklandığını anlamadıklarını söylüyor.

5. Sürekli ilk adımın erkeklerden beklenmesi. Bizce bu aslında en önemli maddelerden biri. Genelleme yapmak pek istemesek de kızların çoğunluğunda ilk adımı, ilk mesajı karşısındakinden beklemek gibi bir özellik var diyebiliriz. Karşımızdakilerin de insan olduğunu ve bizler gibi hisler taşıdıklarını unutmamamız gerekiyor. Dolayısıyla siz nasıl hoşlandığınız kişiden mesaj alınca mutlu oluyorsanız, onlar da aynı şeyi hissedebilmek istiyor diyoruz.

Şunu unutmamak gerek; bu saydığımız maddelerle genellemeler yapmak pek doğru olmaz. Çünkü her insan ve ilişki aslında kendine özgüdür. Ancak bunlara dikkat ettiğinizde daha bir mutlu bir aşk hayatınızın olma ihtimalini de göz ardı etmeyin! Son olarak, her zaman en doğru yaklaşımın kendiniz olmak olduğunu da lütfen unutmayın!

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved