Yukarı

Hamilelik lekeleri…

Hamilelik esnasında vücudumuzda bazı değişimlere maruz kalıyor. Şişkinlikler ve ciltte lekeler oluşması bunlardan bazıları.. Ancak hamilelik sırasında oluşan lekelerden kurtulmak mümkün. 

Hamilelik esnasinda damla şeklinde kanama olağandışı değildir, özellikle de ilk dönemlerde. Fakat, tehlikeli bir durum da olabilir. Bu yüzden miktarından bağimsız olarak kanamanız oldugu anda doktorunuzla iletişime geçin.

Hamileliğin erken dönemlerinde görülen az miktarda kanama

Birçok yeni hamile kadın minör kanamayla karşı karşıyadır. Düşük ya da ektopik hamilelik riskinden dolayı doktorunuzla görüşmelisiniz.

Endişelenmemeye özen gösterin. Erken dönem hamilelikte görülen kanama yumurtalarin rahim duvarına yerleşmesiyle ilgilidir ve hamileliğinin başında bu durumla karşılaşan birçok kadın başarılı doğum yapmıştır.

Bazı kadınlarda minör kanama birden fazla görülür. Hamilelikte kanama özellikle cinsel ilişki sonrası servikste gerilme olmasıyla ilgilidir.

Hamileliğin sonraki dönemlerinde görülen minör kanama

Hamileliğin sonraki dönemlerinde görülen herhangi bir kanamanın derhal kadın doğum uzmanınıza rapor edilmesi gerekmektedir. Hamilelik kanamalarının çoğu normal olsa da, plasentadaki önlem alınması gereken problemleri işaret ediyor olabilir.

Doktorunuz ağrı ya da baş dönmesi gibi başka semptomlarınız olup olmadığını soracaktır. Ayrica size vajinal ya da pelvik muayene yapabilir, ultrasonla bebeğin durumunu kontrol edebilir, kan tahlili isteyebilir.

Tedirgin olmanız gayet anlaşılır olsa da, aşırı endişelenmemeye çalısın. Minör kanama yaşayan birçok kadın başarılı biçimde doğum yapar.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort