Yukarı

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj her kadını güzelleştiren tekniklerden biridir. Ancak önemli olan doğru, bilinçli makyaj yapabilmektir.

Makyaj yapmak kadınlar için vazgeçilmezdir. Peki kaç kadın doğru makyaj yapabiliyor? Pek çok kadını yüzlerini sadece boyamış olarak görüyoruz ve oldukça da kötü duruyorlar. Oysa makyaj sayesinde yüzdeki kusurlar kapatılır ve hatlar daha da belirginleşir. İşte doğru makyaj yapmak için yapılacaklar ;

1 – Nemlendirici kullanın; Cilt tipinize uygun olan bir nemlendiriciniz mutlaka olmalıdır. Cildinizi ılık su ile yıkayın ve hafif duruladıktan sonra nemlendiricinizi oval hareketler ile cildinize yayın. Böylece makyaj sonrası parlamalar, akmalar olmayacak makyaj malzemeniz cildinize zarar vermeyecektir.

nemlendrici
2 – Kapatıcı kullanın; Cilt renginiz ile hemen aynı tonda bir kapatıcıyı, sorunlu bölgelere ince bir tabaka halinde sürün. Cilt renginiz ile aynı tonda olursa daha iyi uyum sağlayacaktır. Göz altı torbaları veya sivilcelere, lekelere uygulayabilirsiniz.

kapatıcı

3 – Fondoten sürün; Fondoteniniz cilt renginizin bir üst veya bir alt renginde yani bir ton koyu ya da açık olabilir. Çok koyu tonlar kullanmamaya gayret edin. Çünkü boyunda renk farklılıkları olabilir bu da rahatsız eder. Fondoteni yumuşak bir sünger yardımı ile eşit olarak cildinize yayın. İşlem sonrası bir pamuk yardımıyla fazlalıkları üstünden almayı unutmayın.

fondöten

4 – Pudra kullanın; Pudrayı seçerken ipek pudra tercih edin. kalın olmayan, ince ve yumuşak olsun. kalın bir fırça yardımıyla yüzünüze yayın. Her yer eşit olsun dikkat edin.

pudra

5 – Eyeliner kullanın; Göz pınarınızdan geriye doğru eyeliner çekin bunu yaparken bir elinizle gözünüzü gerin ve tek bir hareketle çizgiyi çizin. Dağılırsa korkmayın, kulak pamuğuna bir miktar suya batırın ve temizleyin.

eyeliner

6 – Göz farı kullanın; Göz farı kullanmadan önce ayna önünde göz yapınızı inceleyin. Koyu kullanılan farlar gözlari daha küçük gösterir. Bu nedenle eyeliner üstüne kısa bir hat açık, göz yuvası çizgisine hafif koyu far kullanılabilir bu gözleri daha büyük gösterecektir. Kaşın sağ alt kısmına uygulayacağınız hafif pırıltılı bir beyaz veya açık tonlar ise göze çekik bir şekil verecektir.

far

7 – Rimel kullanın; Rimel kullanmanın doğru yolu, kirpiklerde kalıntı bırakmamasıdır. Bu nedenle rimeli kutusundan çıkarırken bir kaç kez kenarlarda sıvayın ve aşağıya doğru bakarak kirpiklere uygulayın. Alt kirpiklere çok az uygulayın. Çünkü, ağlamaklı ve yaşlı bir ifade kazanabileceğiniz gibi, göz altlarında rimel dağılırsa torbalı ve yorgun bir görünüm ortaya çıkar.

rimel

8 – Dudak kalemi kullanın; Dudak kaleminde dikkat etmeniz gereken ruj ile aynı renklerde olmasıdır. Bu uygulamanın amacı dudak kontürünü belli etmektir. Asla dudak kalemi sürüp dışarı çıkmayın.

dudak

9 – Ruj kullanın; Makyaj renklerinize ve cilt renginize uygun rujlar seçmeye gayret edin. Bu sene kırmızı rujlar gene çok moda olduğu gibi parlatıcılarında modası tam gaz aklınızda bulunsun.

ryuj

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort