Yukarı

Sarımsak Yağıyla Saçlarınıza Bakın

Saç dökülmesi daha çok erkeklerin yaşadığı bir sorundur. Kadınlarında büyük bir sorunu olan saç dökülmesine alternatif çözümler bulunmaktadır.

Saç dökülmesi, hem kadınların hem de erkeklerin yaşadığı en büyük problemlerin başında gelmektedir. Birçok saç maskesi, onarıcı serumlar deneriz. Aslında en doğalı olan yağları kullanarak hem saçımıza kimyasal ürünler etki etmeden hem de sağlıklı bir şekilde saçların dökülmesini önleyebiliriz. Sarımsak yağı saçların dökülmesini durdurma niteliğine sahip olan önemli yağlardan biridir.
Sarımsak yağı, saç derisini besleyen ve kepeği önleyen önemli yağlardan biridir. Sarımsak yağı, çevresel faktörlere bağlı saç dökülmesini yavaşlatırken, saç derisinde yaşanan birçok soruna doğal antibiyotik olarak iyi gelir ve saçlarınızın genel görünümünü de geliştirir. Sarımsak yağı bulamadıysanız birkaç tane sarımsağı ezip suyuyla saç derisine masaj yapabilirsiniz. Saçlarınızı daha fazla nemlendirmek için sarımsağı sürdükten sonra birkaç yemek kaşığı zeytinyağını, saç diplerine ve uçlarına sürebilirsiniz.

Bu durum saç köklerini besler ve saçların uzamasını sağlar. Ayrıca saç derisinde biriken ölü hücreleri, saç bakım ürünlerinin artıklarını ve diğer toksinleri temizleyerek saçlarınızın uzamasındaki engelleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Saç derisinde ise aşırı kuruluk ve kaşıntı gibi şikâyetleri olan kişilerde düzenli sarımsak yağı kullanarak bu şikâyetlerinin gün geçtikçe azaldığını fark edecektir.

Sarımsak Yağı Saçlara Nasıl Uygulanır?

Temiz saça uygulanan sarımsak yağı, önce bir yağ yardımı ile(zeytinyağı) saçları seyretmeye başlanır. Ardından sarımsak yağını uygulanır. Temiz saçlarda saç diplerine fileksiyon şeklinde sarımsak yağı yedirilir ve yarım saat kadar bekletilir. Susam yağı veya zeytinyağına bir iki damla sarımsak yağı damlatılarak saç diplerine haftada birkaç kez yapabileceğimiz bir işlemdir, temiz saça uygulanma aşamasından sonra yarım saat bekletildikten sonra tekrar saç yıkanır.

Yağ karışımını öncelikle saç diplerine yediriniz. Saç diplerine iyice yedirdiğiniz yağı küçük parmak hareketleriyle masaj yaparak saç derisine, kıl köklerine iyice inmesini sağlayınız. Bu sayede kan dolaşımını hızlandırmış oluyoruz. Saçımızın her yerine özenle yedirdiğimiz bu karışımı filüksiyon eşliğinde saçlara yediriniz. İster jelâtin isterse bone yardımıyla saçları kapatınız. Sürmüş olduğunuz yağı yarım saat bekletin ve yarım saatin sonunda saçlarınızı yıkayın. Bu işlemi haftada birkaç kez temiz saça uygulayarak daha sağlıklı ve canlı saçlara kavuşmuş oluruz. Kepeklenmeyi engelleyip, kılcal damarları açarak saçların temizlenmesini sağlar.

Saç uçlarınız fazla kırılıyor ise gece uyumadan önce uçlarına bir miktar yağdan sürerek sabah saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Çok yıpranmış saçlar için ise yağı saçın derisine iyice yedirdikten sonra bir havlu yardımıyla saçlarınızı sarıp, bir gece boyunca beklemeniz gerekir.

Eğer sarımsağa alerjiniz var ise bunun dışında başka yağları kullanmanızı öneririz. Çünkü saç diplerinde kaşıntı ve kızarıklığa sebep olabileceği gibi dökülmelerde de artış söz konusu olabilir.

Sarımsak yağı, saç diplerini güçlendirip, hücreleri açtığı gibi cilt bakımında da tercih edilmiştir. Uygulamasını ise tek başına veya içerisine birkaç karışım ekleyerek sürülebilir.

Sarımsak Yağının Saça Faydaları

Saç dökülmesini azaltır ve zamanla durma noktasına gelir.Saçlarda oluşan mantar sorunlarını gidermekte büyük bir yardımcıdır.

Yaş ilerledikçe kişinin sebum dengesinde(cildin ürettiği yağ miktarıdır) değişiklik görülmektedir. Sarımsak yağı ise saç köklerinin canlanmasını sağladığı gibi sebum dengesini de korumaktadır.
Yeni yeni çıkan saçların bakımında ve gelişiminde büyük bir faydası vardır.
Yıpranan ve kırılan saçların gürleşip canlanmasını sağlar.
Saçlarda oluşan kepek problemini giderdiği gibi, saç derisini de birçok hastalıktan korumaktadır.
Sarımsak içeriğindeki antimikrobiyal bileşenler, kalsiyum ve vitaminlerle bu tip nedenlerle oluşan saç dökülmesini engellemek için kullanılabilir.
Saçların hızlı uzamasını sağlar. Haftada 2 kere düzenli olarak kullanılan sarımsak yağı saçların sağlıklı şekilde uzamasına katkıda bulunacaktır.
Birçok kişide oluşan saçkıran sorununa karşı toparlayıcı bir yağdır.
Dönem dönem değişen hava şartlarından ve hava kirliliğinde yıpranan saçların tazelenmesine ve canlanmasına fayda sağlamaktadır. Özellikle düzenli kullanılan sarımsak yağı ile bu düzelme daha etkili olacaktır.
Sarımsak yağının saçlara faydalarının yanında, Kandaki kolesterol miktarını ve yüksek tansiyonu düşürür.
Saçlar ve cildimiz için gerekli vitamin ve minerallerin besin yoluyla veya gıda takviyesi olarak alınması oldukça önemlidir.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort