Yukarı

Anneler Gününün Tarihi

Annelerimiz bizim en değerli varlıklarımızdır. Onlar olmasaydı bizler olamazdık. Anneleri daha iyi anlamanın ve annelik duygusunu hissedebilmek için anne olmak gerekiyor. Peki, anneler günü nasıl ve niçin kutlanmış? Dilerseniz bununla ilgili kısaca bilgi aktaralım.

Hikayenin başrolünde Anne Jarvis ve annesi Ann Maria Reeves Jarvis var. 1832-1905 yıllarında yaşamış olan Ann Maria Jarvis, Virginia eyaletinde öğretmenlik yapan hem de işçilerin sağlığını ve iş güvenliği için çalışmalar yapan sosyal bir aktivistdir.

anne

Amerika’da yaşanan iç savaş sırasında anneler her iki kitleninde yaralarına bakmak zorunda ve ihtiyaçlarını gidermek için organize ediyor ve insanları bu konuda teşvik ediyordu. Savaş bittikten sonra anneler daha aktif bir hale geliyor her sosyal ortamda bulunuyorlardı. Nerede sosyal bir kampanya varsa bütün anneler oradaydı. Annelerin ve Ann’in bu çabasını ve çalışmalarını görenler “Anne Çalışma Günü” ilan edilmesini istediler. Çünkü dünyayı annelerin şefkatinin kurtaracağına inanılıyordu.

Yıllar geçer  ve Ann 10 Mayıs 1905’de hayatını gözlerini yumar. Bu defa kızı Anne Jarvis annesinin görevini devr alır. Annesinin ölüm yıldönümü 10 Mayıs 1907’den itibaren 7 yıl boyunca Anneler Günü resmi olarak tüm dünyada kutlanmaya başlanır.

Family

 

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort