Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php on line 20

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/widgets/sticky-sidebar/sticky-sidebar.php:20) in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 8

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/coolkadin/public_html/wp-content/plugins/smio-wpapi/class.controller.php on line 11
23 Mart 2016 Ay Tutulması

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 213

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/coolkadin/public_html/wp-content/themes/tomasdaisy/framework/modules/header/types/header-type2.php on line 214
Yukarı

23 Mart 2016 Ay Tutulması

26 Mart Çarşamba günü Ay tutulması meydana gelecek ve doğal olarak tüm gezegenleri etkileyecek bu da sahip olduğumuz burçlar üzerinde olumlu ve olumsuz etkileri olacağı anlamına geliyor.

23 Mart Ay tutulması, Hint Astrolojisine göre Başak ve Balık hattında, tutulma anında Yengeç burcu yükselirken gerçekleşiyor. Doğal olarak tutulma enerjilerinden başta Başak, Balık ve Yengeç burçları olmak üzere, yükselen, güneş (öz burcum olarak bildiğiniz burçtur) ve ay burçları bu alanlarda olanlar daha yoğun etkilenecekler.
Ay tutulması esasen güneş tutulmasından daha keskin etkiler barındırmakta. Öncelikle tutulma sırasında belirgin olan Jüpiter ve Satürn sert etkisi ay tutulmasının öne çıkan enerjisi olarak aktarılabilir. Tutulma finansal konular, bankacılık sektörü, borsa, ülke güvenliğimiz, sınırlarımız, doğal afetler (özellikle deprem), yer altı madenleri, kömür ocakları, suyla ilgili alan ve konuları daha fazla vurgulamakta.
Bireysel enerjiler açısından İkizler, Yengeç, Başak, Balık, Koç ve Terazi, Kova ve Akrep burçları daha fazla etkilenebilirler. Ay tutulmasıyla ilgili ayrıntılı yazımda tutulma ve burçlar üzerindeki etkisini daha ayrıntılı aktardım.

Mart 2016 Gezegen Etkileri
Bu ay Mars ve Satürn enerjisinin uzun süre yapacağı iş birliğinin ilk adımını belirlemiş oluyoruz. Mars ve Satürn kavuşumu, Hint Astrolojisine göre Akrep burcunda uzun süreli devam edecek bu etki (yaklaşık 18 Eylül’e kadar) mücadele ve hırs etkilerini öne çıkarak. Kontrol etme dürtüsü artarken, elde edeceklerimizi savaşarak alma isteğimiz bileniyor. Akrep enerjisi Hint astroloji haritanıza göre hangi alanınızı yönetiyorsa, o evin konularıyla ilgili zorluklar ve savaşlar öne çıkacaktır. Özellikle Boğa yükselen haritalarda, ilişkiler ve ikili alanlar, ortaklı iş ve konular Mars, Satürn kavuşumu etkisine bürünecek. Ani gelişmeler şaşırtıcı durumlar söz konusu.
19 Mart ile birlikte Hint Astrolojisine göre Balık burcuna geçecek olan Merkür, düşünce şeklimiz ve iletişim biçimimizi daha duygusal bir alana sürüklüyor. Ancak bu etki yaratıcı enerjiler, fikirler ve projeler açısından vizyonumuzun geniş olmasına neden olacak. Dikkat etmemiz gereken ise yaratıcı fikirlerinizi uygulamaya alırken, rasyonel analizleri iyi yapmanız ve aklınız ile hareket etmenizdir diyebilirim.

Merkür Balık etkileşimi, Oğlak, Başak, İkizler, Terazi burçları ve Hint Astrolojisine göre bu burçlarda yükselenleri olanlar adına özellikle iş ve dünyevi alanda öne çıkıyor.
8 Mart tarihinde Venüs yine Hint astrolojisine göre Kova burcuna geçmiş olacak. Tam da dünya kadınlar gününe denk gelen bu seneki Venüs-Kova yolculuğu, ilişkilerde özgürlük isteğini, akılcı bakış açısını, romantizmden uzak, daha çok akılcı ilişkiler yürütmek gerektiğini vurgulayacak. 19 Martta kadar olan dönemde ilişkilerinizde romantizm kesintiye uğrayabilir. Ne istediğinizi karşı tarafa daha net açıklayabilir, radikal kararlar alabilirsiniz. İlişkilerde kopmalar ve beraberliklerin yeniden yapılandırılması Mart ayının özellikle 8 ile 19 arasındaki ana teması olacaktır. 19 Martta Merkür’ün Balık burcuna geçmesiyle, iletişim şeklimiz yumuşarken, Venüs’ün Kova burcunda aşkla ilgili çizdiği köşeli hatlarda sakinleşmeye başlayacak. Sevgilinize, eşinize veya sizin için önemli bir partnere hoş, romantik bir sürpriz planlıyorsanız, bu planı 8 Mart ile 19 Mart arasına pek denk getirmemeye çalışın

Mart ayında Aşk ve Karma buluşuyor!
Venüs 8 Marttan itibaren, Ketu (Güney Ay Düğümü) ile buluşuyor. Ketu, kadersel etkileri, geçmişten getirdiklerimizi simgeler ve Hint Astroloji açısından karma ile bağlantılı çok önemli bir noktadır. Bu süreçte hayat size kadersel önemli deneyimler yaşatabileceği gibi, aşkta ruhsal deneyimler, karşılaşmalar, buluşmalar söz konusu. Aynı zamanda bırakamadığınız ama artık bitmesi gereken bir ilişki veya duyguyu da enteresan gelişmeler ışığında sonuca taşıyabilirsiniz. Venüs-Ketu kavuşumu aynı zamanda skandal ilişkilere de işaret eder. Hiç beklenmedik şekilde ilişkinizdeki bir kör düğümü görmek zorunda kalmak, sizin daha önce fark etmediğiniz bir durumla yüzleşmek, çevrenizden skandal aşk ilişkileri, ayrılık kararları duymak, beklemediğiniz kişilerin ilişkileri olduğunu fark etmek olasıdır. Kısacası İlişkiler adına Mart ayı özellikle 8 Marttan itibaren şaşırtıcı ve ilginç gelişmeler yaşatabilir. Bu ay ilişkileriniz ne kadar sağlam adeta sınanacak diyebilirim.
Hint Astrolojisine göre Terazi, Aslan, Balık burçları aşk hayatlarında sürpriz gelişmeler yaşayabilirler. Yay ve Balık burçları gizledikleri bir ilişkileri varsa veya geçmişte yaşanan bir şekilde hala iletişimin devam ettiği bir ilişkileri bulunuyorsa, yazılı etkileşimlere (mesaj, e posta gibi) çok dikkat etsinler. Aşk hayatınızla ilgili yazışmalarınız yanlış kişilerin eline geçebilir.
Karmanın Efendisi Satürn Geri Harekete Başlıyor!
25 Mart 2016 da Satürn geri hareketi başlıyor. Normal koşullarda Satürn her yıl geri harekete geçer ve bu etki doğal bir durumdur. Ancak bu yıl ki Satürn retrosunu önemli kılan, Mars ile kavuşum etkisinde gerilemesini sürdürecek olması. Bu durum aynı anda frene ve gaza basmak gibi. Satürn sizi içsel olarak geriletirken, Mars hareket geç diyecek. Düzen ve plan içinde hareket etmek zor olabilir. Bu etkinin iyi tarafı ise eskiden konuları tamamlamak, yeniden ele almak, bitirmek adına Mars desteği söz konusu. Akrep burcunda gerçekleşecek olan bu etki; Koç, Boğa ve Yay, Aslan, Balık, Yengeç burçları adına daha vurgulu diyebilirim.

Mart 2016 Etkilerini Nasıl Yaşamalıyız?
Öncelikle Mart 2016 da yaşanacak 2 tutulma, tutulmalara eşlik edecek Mars enerjisi ve Satürn Mars kavuşumunun başlaması, Satürn ile Jüpiter arasındaki gergin etkiler, Venüs’ün Ketu ile buluşacak olması, ay sonunda etkin olacak Satürn gerilemesi derken gezegenler açısından hareketli, bizim açımızdan ise değişim etkilerini besleyen bir ay söz konusu Mart 2016 da.

Ne Yapmak Lazım?
Öncelikle tutulma günlerine dikkat edin. 23 Mart Ay tutulması ise Çarşamba günü gerçekleşecek. Çarşamba günü Merkür günüdür. Ticari konular, iletişimle ilgili işleri Ay tutulması gününe denk getirmeyin ve tıpkı güneş tutulması zamanından olduğu gibi duygusal konularda yeni başlangıç ve kararlardan uzak durmaya gayret edin. 23 Mart gününü de daha çok rutin işlerle geçirmek ve eğer çalışmıyorsanız ve mümkünse dua veya meditasyon gibi konularla meşgul olmak çok faydalıdır.
Bu ay Mars ve Satürn etkileşim yoğun olacağı için mücadeleye dönük olmak, her ne olursa olsun sonuç almak istemek, kendimizi sabırsız ve dayanıksız hissetmek söz konusu. Durumları ele alış şeklimiz daha gergin, fevri veya tepkisel olabilir. Düşünerek hareket etmeye gayret edin ve panik yapmadan, kaygı bozukluğu duygusuna geçmeden, kendimiz ve bütünün hayrı için en iyisini dilemeye gayret edin.
İlişkilerde karışık etkiler var. Bir kişiyi, durumu veya beraberliği gözünüzde büyütmeden ve takıntı haline getirmeden bir bakış açısı oluşturmaya gayret etmek çok önemli. Gitmesi gerekene izin vermek, devam eden ilişkilerde karşımızdakini olduğu gibi kabul ederek, onu değil belki de kendimizi değiştirmemiz gerektiğini fark etme zamanlarından geçiyoruz.
Paylaşmak, en önemli erdemdir. Hayatı paylaşırken, sevgi duygusunu belki de en fazla diri tutmamız gereken zamanlara geçtik. Hayatı sadece kendi açımızdan değil, bütünden görmeye çalışmak ve empati kurarak, başkalarının ne hissettiğini ve yaşadığını da anlamaya çalışmak gerekecek.
Disiplinli olmak, düzen ve sıra ile güncel koşturma ve işleri çözmeye çalışmak gerekebilir.
Mart Ayında Çakralarınızı Nasıl Dengelersiniz?
Mart ayı boyunca dişil ve eril dengelerimizin bozulması, eril enerjinin özellikle 9 Mart Güneş tutulması ile eril enerjilerin vurgulu olmasıyla dengede kalmakta çok zorlanabiliriz. Rubelit taşı, vanilya, tarçın, lavanta ve yasemin ağırlıklı koku ve yağlar bu dengeleri sağlamak adına bize yardımcı olabilir.
Boğaz çakrası dediğimiz 5. çakramız Mart ayı içinde en yoğun enerjiye maruz olacak alanımız olacak. Mavi renkli taşları, özellikle de kiyanit, akuamarin, mavi kalsedonu bu ay taş takıları açısından öne çıkarabilir ve bilhassa boğaz bölgemizde kullanabiliriz.
Kök çakra dengesi bu ay diğer bir dikkat etmemiz gereken enerji alanımız olacak. Kırmızı ve siyah taşlar, renkler, sandal ağacı yağı, karanfil yağı, dumanı kuvars taşı, oniks taşı iyi gelir.
Mart 2016 Burç Etkileri

Koç Burcu Veya Koç Yükselen
Tutulmalar sizin için hedefleriniz, sosyal alanlarınız, gelir gider dengeleriniz adına bu ay vurgulu olacak. Değişim dönemine girmiş oldunuz ve Mart ayı bu anlamda önemli adımlar attığınız bir zamana işaret etmekte. Bu ay gerek duygusal konularda, gerekse iş ve gündelik hayatınızda elde edeceklerinizi rekabete girerek sonuçlandırmanız ve mücadele etmek söz konusu. Finansal konular odak noktanız olabilir. Krediler ve benzeri alanlarla, başkalarından beklediğiniz parasal gelirleriniz adına değişime açık bir döneminiz var. Duygusal alanlarda radikal kararlara yakın duruyorsunuz. Hayat enerjinizin düştüğünü, hiç bir şey yapmak istememe veya ne yapsanız sonuç alamadığınızı düşünmek gibi iç dengelerinizin zorlanması yaşanabilir. Ruhsal tıkanıklıklar çakra dengelerinizi ve iç enerjilerinizin fazlasıyla zorlanmasına neden olabilir. Oniks ve kiyanit taşı ile yasemin ve lavanta çiçek özleri veya yağları ile ruhsal alanlarınızı rahatlatabilirsiniz.

Boğa Burcu Veya Boğa Yükselen
Eşiniz, iş ortağınız, partneriniz ve ilişkileri ele alış şekliniz bu ay yoğun şekilde odaklandığınız alanlarınız olacak. İlişkilerinize dönük bir ay geçirebilirsiniz. Duygusal alanlarınızda yeni kararlar alabilir, önemli adımlar atabilirsiniz. Duygusal konularda hislerinizi dengede tutmak zorlanabileceğiniz alanlar arasında. Ayın ilk yarısı Güneş tutulması etkisiyle kariyer ve iş alanlarınızda dönüşümler, yeni karar ve adımlar gelebilir. Kendi işinizi yapıyorsanız ve ortaklı proje ve işleriniz varsa, yeni ortaklıklar, iş partnerinizle yeni bir dönemi başlatma veya ayrılma kararları sizi genel olarak kariyer konularınıza yoğun şekilde odaklı tutacak. Duygusal konulara odaklanmanız ise daha çok ayın ikinci yarısıyla belirginleşecek. Bu ay gündelik hayatınızın yanında ilişkilerinizle ilgili dengede kalma çabası yoğun olacak. Her türlü ikili ilişkinizde ilginç gelişmeler yaşanabilir. Ortaklı alanlarınız, iş ortaklıklarınız, evlilik ve eşinizle ilgili konularda ve partnerinizle alakalı durumlarda deneyimsel bir ay sizi bekliyor. Enerji alanlarınızı dengelemek adına size önerim ay boyunca mavi renkli taşları üzerinizden eksik etmemeniz yönünde olacak.

İkizler Burcu Veya Yükselen İkizler
Bu ay aktif olacak tutulmalar sizi başta kariyer ve iş alanlarınız olmak üzere yoğun bir tempoda tutacak. Projelerinizi hayata geçirme, yarım kalmış işlerinizi düzene koymak, iş alanlarında aktif bir koşturmada olmak söz konusu. Özellikle ay tutulması zamanı olan 23 martla başlayan dönem, işinizi tekrar gözden geçirme, kararlar almaya itebilir sizi. Fiziksel ve ruhsal dengelerinizi sağlamak önemli olacak. Tempoya fazla kaptırıp, kendi dengelerinizi bozmamaya da önem vermelisiniz. Mesleki konularda sınırlarınızı adeta zorlayabilir, yüksek bir performans göstermek durumunda kalabilirsiniz. Sağlığınıza çok önem verin. İş ve ev dengelerinizi bu ay iyi ayarlamalısınız. Sevdiklerinize zaman ayırmak adına planlı hareket etmeye gayret etmelisiniz. Çocuklar, eşinizle ilgili konular güncel koşturmalar adına gözden kaçırdığınız veya fark etmediğiniz durumlar bilhassa ay sonunda size ek yük olarak dönebilir, bu anlamda aileniz, iş ve sevdiklerinizle ilgili dengeleri sağlamak önemli olacak. Bu ay lavanta ağırlıklı kokular, lavanta yağı, mor renkler sizi iç dengeleriniz ve çakralarınız adına destek alabileceğiniz alternatif enerjiler olacaktır.

Yengeç Burcu veya Yengeç Yükselen
Tutulmalar sizi yoğun etkiler. Ay enerjisini taşıyan burcunuz adına mart ayında yaşanacak 2 tutulma öncelikle duygusal gelgitlere biraz daha açık olmanıza neden olabilir. Bu aşk ve ilişkiler adına hareketli bir süreç söz konusu. Çocuklar, aşk hayatınız, ilişkilerinizde yaşayacağınız zorlayıcı deneyimler veya bir ilişkinizin, evliliğinizin sınavdan geçmesi söz konusu. Diğer yandan özellikle 20 Marttan itibaren yakın çevreniz, kardeşlerle ilgili konular, yakın aile üyelerinizle ilgili konular dikkatinizi bu alana da çevirmenize neden olabilir. İç dengelerinizi iyi ayarlamanız gereken Mart ayı boyunca, stres ve krizleri iyi yönetmeniz gerekebilecek. Maddi konularda ay ortasından itibaren dengede kalmak, gelir gider dengenizi ayarlamaya yönelmeniz söz konusu. Bu ay iç dengelerinizi ayarlamak ve takıntılara kendinizi bırakmamak önemli olacak. İç mutluluğunuzu dengelemek adına yeşil ve pembe renkleri tercih edebilirsiniz. Sitrin taşı Mart ayı bereket ve bolluk konularında sizi destekleyecektir.

Aslan Burcu Veya Aslan Yükselen
Ayın hemen başındaki Güneş tutulması, özellikle yükselen Aslan burçları adına etkili olacaktır. Bu ayın ana teması sizin için ilişkileriniz, ortaklı ilişkileriniz, proje çalışmalarınız ve her türlü ikili ilişkiniz adına yoğun olacak. Bir süredir yürüttüğünüz beraberliğiniz varsa, ciddi bir alan, evlilik adımına dönüşebilir. Sorunlu bir ilişkiniz varsa ani bir kararla bırakma, ayrılma kararı alabilirsiniz. Her durumda ilişkileriniz adına hareketli bir ay söz konusu. Diğer yandan ayın son bölümüne doğru maddi alanlarda, krediler, bankacılık işleri gibi daha çok maddi konulara yönelmek söz konusu. Maddi alanlarda gelir gider dengelerinize dikkat etmeniz doğru olacaktır. Parasal konularda ani gelişmeler söz konusu. Beklediğiniz veya alacağınız olan bir miktar parayla ilgili sürpriz bir gelişme yaşanabilir. Sarı tonları, turuncu taşlar ve sitrin taşı iç dengelerinize iyi gelecek alternatifler arasında sıralanabilir.

Başak burcu veya yükselen Başak
Mart ayının başında etkili olacak Güneş tutulması dönemi sağlık alanlarınız, ebeveynlerinizle ilgili sağlık konuları, çalışma alanlarınız, iş hayatınız, günlük rütin, iş hayatınızda rekabet ettiğiniz kişi veya yöneticilerinizle ilişkileriniz ve bu kişilerle alakalı konuların ayın ilk dönemi sizin için etkin olacağını vurguluyor. Ayın ikinci yarısı etkin olacak Ay tutulması Hint astrolojisine göre burcunuzda gerçekleşecek. Kişisel konularınız adına etkili olacak tutulma süreci, hayatınıza yeniden yön verme ve hedeflerinizi revize etme şeklinde vurgulu olacak. Bu ay kişisel alanlarda kararlar alma yada daha önce aldığınız kararları uygulamaya geçmek için cesur adımlar atabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı sizin için kişisel konular kadar maddi alanlar ve gelir gider dengeleriniz de öne çıkacak. Maddi alanlarda koşullarınızı yeniden gözden geçirmek söz konusu olabilir. Bu ay sakral ve kalp çakralarınızda blokajlar yaşamanız olası. Bu nedenle iç mutluluğunuza önem vermek, fiziksel ve ruhsal olarak dengede kalmaya çalışmalısınız. Turuncu ve kırmızı renkleri ile yeşil taşlar iç ayarlarınızı düzenlemenize yardımcı olabilir.

Terazi Burçları Ve Yükselen Terazi
Bu ay maddi konular, kendinizi ifade biçiminiz, iş hayatında satış pazarlama konuları öen çıkarken. Yaptığınız veya ele aldığınız konu ne olursa olsun, bunu en iyi şekilde ifade etmeyi, projelerinizi sunmayı ve kendinizi doğru şekilde anlatabilmeyi deneyimleyeceksiniz. Aşk ilişkileriniz adına yoğun bir ay söz konusu. Sizi yoran veya üzen gerek özel ilişkileriniz, gerekse sosyal çevreniz adına kararlar almak ve kendi yolunuzu çizmek anlamında sonuçları uzun vadeye yayılacak önemli adımlar atmanız söz konusu. İlişkinizde anlatamadığınız veya sabrettiğiniz konuları aniden dile getirmek isteyecek, bu dönemde sustuklarınızı artık ifade etmeye yöneleceksiniz. Acele kararlar vermeden önce iyi düşünmeniz, durumları her yönü ile değerlendirerek karar almak gerekiyor. Aile büyükleriniz, sosyal alanlarınız, maddi konular ayın ikinci yarısı vurgulu olacak. Biriken enerjinizi spor veya benzer konulara yönelterek iç dengelerinizi sağlamanız sizi rahatlatacaktır. Firuze, Opal taşları özellikle ilişkilerle ilgili dengelerinizi kurmanıza destek verebilir.

Akrep Burcu veya yükselen Akrep
Bu ay yoğun duygusal iniş çıkışlar, aile, ev alanlarında önemli değişimler sizi bekliyor. Duygusal olarak gergin ve fevri bir ay geçirebilirsiniz. İç sıkıntılarınız artarken, her şeyi bırakıp gitmek, yenilenmek, yüklerinizden kurtulmak isteyebileceksiniz. Bu ayın sizin için en önemli teması iç dengelerinizi ayarlamak, stresten uzak durmak ve ele aldıklarınızı mücadeleye, arenaya çevirmeden halletmeye çalışmak olmalıdır. Ayın ilk dönemi aile ve ev konuları aktive olacak. Yaşam alanlarınız, ebeveynlerinizle alakalı ani gelişmeler, önceden başlayan konuların sonuçlanması söz konusu. Bu ay burcunuzda ilerleyen ve mars ile kavuşum yapan Satürn’ün geri hareketi ay sonundan itibaren sorumluluklarınızın size ağır gelmesine, yüklerinizden bunaldığınız hissinde sizi tutabilir. Bu ay gereksiz yüklerden kurtulun, sizi yoracak veya zorlayacak kompleks işleri bir kenara bırakarak hayatınızı mümkün olduğu kadar basit ve risklerden uzak tutmaya çalışın. Duygusal alanlarda fevri kararlar ve aşırı kontrol isteğinizle savaşmanız gerekebilecek. Şartları zorlamayın ve başkalarını kontrol etmeye çalışarak hayatınıza ek yükler getirmeyin. Yasemin kokuları ve yağları, pembe ve yeşil tonlarındaki renkler rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Yay burcu veya yükselen Yay
Uzaklara gitmeye ihtiyacınız olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Farklı alanları tecrübe etmek, monotonluktan uzaklaşmak, kendinizi yenilemek isteğiniz artarken, şartların sizi tutmasından, kendinize vakit ayıramamaktan rahatsız oluyor olabilirsiniz. Ancak bu ay macera yaşamaktan ziyade, kontrollü olmak, değişen koşullara ayak uydurmak gerekecek. Kendinizi ve sınırlarınızı zorlamamalı, yapmak istedikleriniz ve ideallerini adına sabırlı olmayı ve doğru zamanı kollamayı öğrenmeniz gerekmekte. iç öfkeleriniz artıyor. Eskiyle veya geçmişle bağdaşık konularla fazlasıyla meşgul olabilirsiniz. Uyku düzeninize dikkat edin. Uykunuzu kaçıracak uyarıcı besinleri bu ay almamaya özen gösterin. Tutulma dönemleri gerginlikleriniz artabilir ki bu nedenle 9 mart ve 23 mart civarında fevri adımlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Kadın Yaylar adına geçmiş dönemde tanıdığımız bir erkekle ilgili duygusal karışıklıklar söz konusu olabilir. Genel olarak ise yakın arkadaşlar, aile bireyleri, yakın çevrenizle ilgili konular ayın ilk yarısı etkili olacak. Ayın ikinci yarısı ise hareketli olacak, içinden çıkamadığınızı düşündüğünüz kararsız duyguları dengeye koyabileceksiniz. Bu ay size portakal özü kokular ve yağlar, turuncu tonlar iyi gelmekle birlikte boğaz çakranızı desteklemek adına mavi taşları boğaz bölgenize kullanabilirsiniz.

Oğlak burcu veya yükselen Oğlak
Maddi konular, kendinizi ifade şekliniz, satış, pazarlama alanları, bankacılık sektörü bu ayın ilk yarısı sizin için öne çıkıyor. Finansla bağlantılı bir işini varsa, yoğun bir ay sizi bekliyor. Genel olarak maddi konuları dengelemek, parasal alanlarda daha net kararlar almak, beklediğiniz alacaklarınızı toparlamak adına destekli olacaksınız. Aile içi gerginliklere biraz daha yakın olabilirsiniz. Aile büyükleriniz, kardeşlerinizle ilgili bir süredir sabrettiğiniz konularda sonuç almak isteyebileceksiniz. Aile içi halletmeniz gereken parasal konulara da dikkatiniz çevrilebilir. Bu ay tamamlama, sonuç alma zamanından geçiyorsunuz. Net olmayan, belirsizlik içeren bir çok konuda şartları biraz da siz zorlayarak sonuç almanız olası. Kendini ifade alanlarınızı destekleyecek mavi taşlar, özellikle mavi kalsedon taşı bu ay boyunca size iyi gelecektir. Renk seçiminizde ise bu ay mavi tonlarına yönelmeniz sizi rahatlatabilir.

Kova Burcu Veya Yükselen Kova
Hareketli, sonuç almaya yönelik, kişisel alanlarınızın öne çıktığı değişim içeren bir ay geçireceksiniz. Eskiden başlayan bir çok iş veya ilişkinin dengeleri yerine oturacak ve özellikle tutulma döneminde 9 mart civarında ümidi kesip, artık olmaz diye baktığınız bir iş alanında yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Aile konuları ve partnerinizle eşinizle ilgili bir konu hız kazanarak sürpriz bir gelişme içine girebilir. Ay genelinde durum veya olayları yönlendirmeniz zor olabilir. Bu nedenle kendinizi fazla zorlamadan ve şartları mücadeleye çevirmeden işlerinizi planlı şekilde sakince ele almaya gayret edin. 9 Mart Tutulma döneminde sağlığınıza dikkat etmek yerinde olacaktır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek doğru olacaktır.

Balık Burcu Veya Yükselen Balık
Bu ay ilişkiler, geçmişten gelen konular, düşman ve rakiplerle ilgili konular hayatınızın odak noktası olacak. Çalışıyorsanız, işinizde rekabet ettiğiniz kişilerle ilişkilerinize dikkat etmeniz yerinde olur. Geçmişten gelen konular, bir ilişki, yarım kalmış bir iş veya proje bu ay tekrar ele almak zorunda kalacağınız işler arasında. Öfkenizi kontrol etmelisiniz. Bilhassa tutulmalar döngüsünde önemli adımlarınızı dikkatli planlayın ve sakin ve esnek şekilde hareket etmeye gayret edin. 8 Marttan itibaren ilişkiler, aşk hayatınız öne çıkarken güneş tutulması etkisiyle beraberliğiniz, devam eden ilişkiniz veya eski ilişki konularında sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Sakin ve esnek olmak bu ay içinde en fazla dikkat etmeniz gereken konu olacak. Şartları ve özellikle ilişkilerinizle ilgili konuları, koşulları zorlamayın. Sağlık açısından yine bu ay boyunca hassas etkilerden geçeceksiniz. Öte yandan önceden başlayan bir proje veya iş alanında eksik işlerinizi tamamlamak veya bitmemiş bir konuyu sonuca ulaştırmak adına gelişmelere açık olacaksınız. Bu dönemde yeni ve riskli adımlar yerine, eski konuları düzenlemek çok daha doğru olacaktır.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved