to top

2016 Kış makyaj modası

Sonbaharın son günlerindeyiz. Soğuk kış günlerinin verdiği kasvet çoğu zaman kıyafetlerimize ve makyajla birlikte de yüzümüze de yansır. Fakat biz yeni bir çığır açarak bu konudaki fikirlerinizi yıkıyoruz. Sonbaharın karamsar renklerin hakimiyetinde olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sonbahar romantizm ve hüznün ayıdır. Ve yeni başlangıçlar hep bu aylarda olur. Bu da yüzünüze, güzeliğinize ve makyajınıza yansır. Bu yüzden sonbaharda koyu renkler sürülür algınızı yıkın.

Sonbahar – Kış makyaj trendlerinde yeni sezonda; özellikle mor ve türevleri, doğanın tonlarından kahve ve yeşil ton farlar bu kış da vazgeçilmezleriniz arasında olan bu renkler, 2016 makyaj modasında sadece kullanım olarak farklılık taşıyacak.

Kış makyaj modasında cildinize neler uygulamalısınız

Doğallığın giderek artan bir trend ve gereklilik haline gelmesiyle, ten makyajı artık yok denecek kadar az yapılıyor. Cildinizde oluşan fondöten ve pudra katmanları hem cildinizi yaşlandırır hem de gözeneklerinizde kir birikimine neden olur. Artık soğuk, pürüzsüz ve kusursuz bir ten makyajından ziyade doğal ve natürel ciltler makyaj moda otoriterlerinin en önem verdiği detay. Kaşlara kadar sürülen far sürme tekniği, bu tekniği uygularken birbirinden iki ton farklı geçişli 3 far kullanmak gerekir.

Bu tekniği uygularken; koyu ton ile başlamanız önemli göz kapağı üstüne önce ilk ton olan koyu ton sürün, ardından orta tonu, koyu tonu bitirdiğiniz yerden itibaren kaynaştırarak devam ettirin. Kaşınıza gelcek bölüme ve göz pınarınıza ise en açık ton farı saklayın. Bu far sürme tekniği ile gözleriniz olduğundan daha seksi ve daha büyük görünüme sahip olacak.

Soluk tenliler için renkli göz makyajı önerisi

Nicole Kidman, Demet Evgar, Janset, Kristen Stewart ve Dita Von Teese gibi soğuk ten rengine sahipseniz. Onu canlandırmak için renklerden yardım alın. Kış aylarına yakışan yeşil, kobalt mavi, turuncu ve kiremit far tonları cildinize renk getirecektir. Göz renginiz renkli ise siyah ve smokey göz makyajıda ten renginizle uyumlu olacaktır.

Dudaklarınız için ise; çarpıcı renkler kullanın. Kırmızı, mercan ve pembe ruj renkleri ilk tercihiniz olsun.

Buğday ve esmer tenliler için renkli göz makyajı önerisi

Jeniffer Lopez, Nicole Scherzinger, Nurgül Yeşilçay, Adriana Lima, Çağla Şikel ve Hülya Avşar gibi buğday ve esmer bir tene sahipseniz; gözlerinizi ortaya çıkartacak göz makyajı uygulayın. 2015 makyaj trendlerinde de yer alan toprak tonları ve smokey göz makyajı 2016 için de devam etmekte ve esmer tene sahip olanlara ise çok yakışmakta

Dudaklarınız için ise; canlı ıslak görünümlü kırmızı ruj ve pembe ruj tercihleriniz arasında olsun.

Makyajın püf notası; her zaman, gözleriniz iddialıysa dudaklarınızı, dudaklarınız iddialıysa gözlerinizi sade tutun.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.