to top

Gebelikte Cinsel Yaşam Korkutmasın!

Gebelik süreci bazı konularda sizi kısıtlasa da cinsel hayatınızı çok da fazla etkilememelidir. Çünkü evlilikler için cinsel yaşam oldukça önemlidir. Erkekler hamile kadınlarla birleşmekten genellikle çekinirler. Bu nedenle erkeklerin aldatma durumları genelde bu dönemlerde olur. Bu nedenle hanımlar cinsel anlamda onları cesaretlendirmelidir. Hanımların ise bu süreçte cinsel birleşmeden kaçmalarının sebebi acaba bebeğime bir zararı olur mu düşüncesidir. Fakat bu düşünce yersizdir. Çünkü bebekler ilişki sırasında hiçbir şey hissetmezler. Sadece kan basınçları yükseldiği için anne karnında hareketleri artar. Bu da normal bir durumdur.

Fakat hamilelik süresince herşeye rağmen dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu dönemleri 3’e bölersek öncelikle ilk 3 ayı ele alalım. Bu dönemde enfeksiyonlara bağlı düşükler sık olduğu için ilk üç aydaki ilişkilerde hem erkeğin hem de kadının hijyen kurallarına dikkat etmesinde fayda var.

İkinci 3 ayda ise artık düşük riski ortadan kalkmıştır ve ilişki için en uygun dönemlerdir. Yine de erkeğin fazla baskı uygulamaması anneyi rahatlatır.

Üçüncü 3 aydaki dönem çiftlerin en tedirgin olduğu dönemdir. Bu süreçte haftada bir ilişki en sağlıklısı olacaktır. Ama yine de tedirgin olmanıza gerek yok, bunlar normal süreçlerdir. İlişkinizin ve aile olmanın tadını çıkarın.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.