Yukarı

Zerdeçal İle İnci Gibi Beyaz Dişler

Göz kamaştıran kaplamalara sahip değilseniz, beyaz dişler için sonsuz bir arayış içerisinde olabilirsiniz. Peki sadece iki malzeme ile evde bunu yapabilmenizin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? İşte size ünlü kimyager bloger Farah Dhukai’nin diş beyazlatma formülünü paylaşıyoruz.

Sadece hindistan cevizi yağı ve zerdeçal ile bunu yapmanız mümkün. Bir miktar zerdaçal ve hindistan cevizini karıştırın ve fırça yardımı ile dişlerinize sürün ve beş dakika bekletin.

 

GET WHITE TEETH INSTANTLYYYYYY! ???????????? You need: ✅1tbs coconut oil ✅A pinch of turmeric ????mix the coconut oil and turmeric together to create a paste ????brush your teeth with the coconut oil and turmeric paste ????let sit on ur teeth for 5 mins ????rinse mouth and brush teeth as u normally would with ur regular toothpaste ????????Do this as often as you can and you'll get a brighter, whiter smile! No more chemicals! ???? #damnfarahbackatitagainwiththeturmeric ????????this is NOT a joke it REALLY WORKS! Yes the turmeric is yellow but once u rinse it off you'll have brighter teeth instantly! The turmeric does NOT stain your teeth! ❤️❤️ #hudabeauty #wakeupandmakeup #vegas_nay #diytop #diy #makegirlz #makegirlzvid

A video posted by Farah D (@farahdhukai) on

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort