Yukarı

Yumuşacık Üç Malzemeli Cheesecake

Davetsiz misafirlere en kolay ikram olan kekin ne kadar çok çeşidini bilirsek o kadar iyi. Yumurta, beyaz çikolata ve labne peyniri. Sufle yumuşaklığında, pamuk gibi kabaran üç malzemeli cheesecake hazırlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Fakat ipuçlarını uygulamayı unutmamak şartı ile;

Malzemeler;
Cheesecake karışımı için:
3 adet yumurta
120 gram beyaz çikolata
120 gram labne peyniri
Servisi için:1 yemek kaşığı pudra şekeri (isteğe bağlı)

Püf Noktası
Yumurtaların beyaz ve sarı kısımlarını dikkatli bir şekilde ayırmaya dikkat edin.Yumurta beyazlarını kabarıp sert bir kıvam alana kadar çırpmaya özen gösterin.Beyaz çikolata küplerini kaynamakta olan suyla temas ettirmeden dikkatli bir şekilde benmari usulü eritin.Fırın tepsisine eklediğiniz sıcak suyun kek harcıyla temas etmemesine, fırının önceden ısıtılmış olmasına dikkat edin.

Nasıl Yapılır?
Küçük parçalara ayırdıktan sonra cam bir kaseye aldığınız beyaz çikolata küplerini, kaynar su dolu bir tencere üzerine oturtup benmari usulü eritin (Kaynar su dolu tencere bu aşamada ocak üzerinde olmasın).

Kaynar suyun eriyen çikolataya gelmemesine ve cam kasenin direkt olarak kaynar suya değmemesine dikkat ederek karıştırın.

Yumurtaların sarı ve beyaz kısımlarını dikkatli bir şekilde ayrı ayrı kaplara ayırın.
Yumurta beyazlarını mikser yardımıyla, yüksek devirde köpük köpük olup katı bir kıvam alana kadar çırpın.

Benmari usulü erittiğiniz beyaz çikolataya suyunu süzdürdüğünüz labne peynirini katıp bir spatula yardımıyla karıştırın. Ayrı bir kenarda bekleyen yumurta sarılarını ilave edip karıştırma işlemini sürdürün.

Katı bir kıvam alan çırpılmış yumurta beyazlarını, beyaz çikolatalı cheesecake karışımına üç aşamada azar azar ekleyip bir spatula yardımıyla alttan üste doğru karıştırın. Cheesecake karışımını tamamlayın.

Yuvarlak ve ısıya dayanıklı cam bir fırın kabına yağlı kağıt serip hazırladığınız cheesecake karışımını dökün. Yüzeye çıkan kabarcıkların gitmesi için kalıbı bir iki kez mutfak tezgahına vurun.

Geniş bir fırın tepsisine iki parmak kalınlığında sıcak su döküp ısıya dayanıklı, cam kalıbı üzerine oturtun.
İlk olarak önceden ısıtılmış 170 derece fırında 15 dakika, ardından 160 derece fırında 15 dakika daha pişirin. Cheesecake’i, fırın ısısını kapatıp kapağını açmadığınız fırında, kendi sıcaklığında 15 dakika daha dinlendirin.
Mümkünse bir ızgara teli üzerine aldığınız keki oda sıcaklığında tamamen soğutun. Kalıbından dikkatli bir şekilde çıkardığınız cheesecake’i üzerine pudra şekeri eleyip dilimledikten sonra sevdiklerinizle paylaşın.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort