to top

Yatak Odası Küçükse Nasıl Yerleştirilir?

yatak-odasi-kucukse-nasil-yerlestirilir_646x340

Dekorasyonda kullandığınız eşyaların kalitesi ve güzelliği kadar bu eşyaların yerleştirilmesi de mekanın şıklığı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Öyle ki sade bir salon takımını ustaca yerleştirerek sıcak bir ortam yaratacağınız gibi bu durumun tam tersi olarak kalietli bir salon takımını yanlış yerleştirme sonunda heba edeblirsiniz.

Yatak odanız küçükse eşyaları nasıl yerleştirmelisiniz?

Herşeyden önce küçük bir yatak odasına eşya seçerken daha küçük ölçülere sahip, yabiri caizse minyatür olanlarından tercih etmelisiniz. Söz gelimi 2.00’ye 2.20 bir yatak değil de 1.60’a 2.00 ölçülerine sahip bir yatak tercih etmelisiniz. Bu sayede yerden kazanmış olursunuz. Ya da diğer mobilya parçalarınd ahantal mobilyalardan uzak durmak sizin avantajınıza olacaktır.

Yatak odasında belki de en fazla alanı gardırop kaplar. Bu nedenle en ölü alana gardırobu koymak akıllıcadır. Örneğin size karanlık gelen, odanın en dibindeki duvar gardırop için uygun alandır.

Yatak odanız gerçekten fazlasıyla küçükse bu odada şifoniyer kullanmayarak yerden tasarruf edebilirsiniz. Şifoniyerle aynı işlevi görecek birkaç çekmece gardırobun içine ekletebilirsiniz.

Yatak odası tasarımlarında ilginçlikler oldukça fazladır. Komodinler normalde yatağın iki yanında bulunur. Ancak yer sıkıntısı çekenler için bir öneri; iki komodini üst üste koyarak tek bir komodinlik alan kullanmak. Böylece iki komodinlik değil bir komodinlik yer kullanarak iki komodinin çekmecelerinden faydalanabilirsiniz. Üst üste koyduğunuz komodinleri yatağa çok yakın koymayı tercih etmeyin, onun yerine daha uzak bir köşeye, duvara dayayabilirsiniz.

Küçük yatak odalarında mutlaka pencerelerin önünü açık bırakın. Bu sayede içeri giren ışık yatak odasını daha ferah gösterecek, yatak odası olduğundan büyük görünecektir. Odanın en dipteki duvarına gardırobu yerleştirdikten sonra ölü olarak gördüğünüz başka bir duvarını da yatak için kullanabilirsiniz.

Yatak odanız küçükse fazla ayrıntı ile doldurarak odayı boğma hatasına düşmeyin. Yatak odası yatak, gardırop, şifonyer ve komodinlerle var olabilen bir odadır. İsterseniz abajurla dekorasyonunuzu destekleyebilirsiniz.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.