to top

Erkekler Ayrılıktan Nasıl Etkilenir?

ayrılık1-615x330

 

Ayrılığın bıraktığı yoğun etki, sadece ilişkinin doğasına değil aynı zamanda bireyin kişisel ve duygusal geçmişine de bağlıdır. Ayrılığın bir erkeğin davranışını ve psikolojisini nasıl etkilediğini gösteren bir kaç gösterge bulunmaktadır.

Anında Reddetme
Başarısız bir ilişkinin verdiği acı genelde erkeklerde gerçeklerden kaçan bir duyguyu tetikler, çok iyi vakit geçiriyormuş gibi davranmalarını sağlar ve özellikle eski sevgilisinden mutsuzluğunu saklamaya çalışır.

Duygusal Desteklerini Kaybederler
Yapılan araştırmalara göre, bir çok erkek biten bir ilişkinin ardından, en derin sırlarını paylaştıkları kişi artık yanlarında olmadığı için, duygusal sağlıklarını da kaybediyorlar.

Özgürlük Beklentisi
Ayrılıklar, bir çok erkek için yeni heyecanların başlangıcı olarak gözükebilir, artık hayatlarına yeni bir kadını dahil edebilirler. Geleceğe yönelik bu beklenti, erkeği durmak bilmeyen bir flört dünyasının içine sürükleyebilir ve büyük bir hevesle yeni deneyimler yaşayabilirler.

Agresif Tepkiler
Agresif ve kıskanç davranışlar, biten ilişkilerin arkasından gelen evrensel duygular olsa da, bazı erkekler bu zor durumla kavgacı bir tavır takınarak baş ederler.

admin

Sorry, the comment form is closed at this time.