Yukarı

Uzun İlişki Depresyonu Önlüyor

Şayet sizi tam manasıyla tatmin eden bir ilişki yaşamıyorsanız veya evli değilseniz evlilikle alakalı okuduğunuz her haber suratınızın asılmasına sebep olabilir. Fakat Yeni Zelandalı araştırmacılar, sağlığınızı düzenlemek için illa evli olmanız gerektiğini savunmuyor. Uzun süreli ilişki de ruhen ve fiziken sizi canlandırıyor.

1000 kişilik bir araştırma grubu üzerinde yapılan çalışma uzun süreli bir ilişkiye sahip olanların alkol ve uyuşturucu gibi alışkanlıklardan uzak durduğunu gösteriyor. Üstelik bu kişilerin intihara eğilimi de epey az.

Mesela; 30 yaşına gelmiş ve henüz uzun süreli bir ilişkiye sahip olmayan kişilerin yüzde 16’sında depresyon belirtileri gözlendi. 2 seneden daha kısa süredir bir ilişki yaşayanlarda ise bu belirtilerin yüzde 23 oranında görültüğü belirtildi.

Yapılan bu araştırma aşkın zannettiğimizden çok daha fazla şeyler ifade ettiğini de gösteriyor. Aşık olmak ağrıları azaltıyor, öz güveni artırıyor. Hem fiziksel hem de ruhsal sağlığa epey iyi geliyor. Araştırma bu neticeleri de kapsıyor.

Lokman Hekim

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort