to top

Saçları Dolgun Göstermenin Yolları

Saçları dolgun göstermek için saç kesiminden tarama şekline ve doğru şampuan seçimine kadar bir çok özel püf nokta ve öneriler vardır. Kadını en güzel ve özel gösteren aksesuarı saçlardır.

Saçlarınızı Dolgun Göstermek İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler;
Seyrek saçlara sahip kişiler saçlarını kurularken ısı veren aletleri en düşük sıcaklıkta kullanmaları  gerekir. Yüksek ısı ya maruz kalan saçlar incelir ve hacimli görünümden uzaklaşırlar.
Koyu renkli boyalar saçlarınızın daha dolgun görünmesine yardımcı olacaktır. Açık renkli kısa saçlar ise saçlarınızı sönük gösterecektir.
Saçlarınıza sprey sıkarken yaklaşık 2 karış uzaktan sıkmalısınız.
Saçlarınızda jöle kullanırken mutlaka kaliteli markaların ürünlerini almalısınız.
Saçlarınızın boyutu kısa ise kat kestirmekten kaçının. Katlar kısa kesimde uzadıkça şeklini kaybeder ve sürekli özen gerektirir.
Saçlarınız kulak altınızda veya omzundan uzunsa yumuşak ve düzgün kesilmiş katlar saçlarınıza ahenk katacaktır. Katların kesimini kuaförünüz abartmamalı. Eğer çok fazla kat oluşturursa bu tam tersi etki yapabilir.

Dolgun Saçlar İçin Maske Tarifi
1 tutam ebegümeci taç yaprakları
1 adet yumurta beyazı
Ebegümeci yapraklarını öğütün ve yumurta akını çırpıp yapraklara ilave edin. Elde etmiş olduğunuz karışımı saçınıza uygulayın. Saçlarınızda yarım saat beklettiğiniz karışımı ılık su ve şampuan kullanarak temizleyin. Haftada 1 kere düzenli olarak tekrarladığınızda daha dolgun saçlara sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Dolgun Saçlar İçin Briyantin Maskesi
1 yemek kaşığı briyantin
1 yemek kaşığı mayonez
Mayonez ve briyantini eşit miktarlarda bir araya getirip saçlarınıza masaj yaparak sürün. Ardından saçlarınızı bone ile sarıp yarım saat bekleyin ve sürenin sonunda saçlarınızı yıkayarak temizleyin. Haftada 1 kere tekrarladığınızda bir süre sonra saçlarınız daha dolgun olacaktır.

 

Sağlıklı-ve-Dolgun-Saçlar-İçin-Öneriler

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.