Yukarı

Öksürük Nasıl Geçer?

Solunum yolu hastalığı olan öksürük aslında ihmal edilmemesi gereken bir hastalık türüdür. Özellikle geceleri artış gösteren öksürük çoğu zaman uykudan uyandıracak derecelere ulaşmakta.
Öksürük nasıl geçer?
öksürük nasıl geçer bitkisel kür : Öncelikle turpu rendeleyin ve bal ile karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı temiz olan tülbentin içerisine koyup bu tülbenti yüksek bir yere asın. Balın akmaması için altına bir kase koyun. Sabaha kadar bu karışım tülbent içerisinde süzülecektir.Süzülen bu bal ve turp karışımını istediğiniz zamanlarda yiyin. Çocuklar içinde kullanılabilen bu karışım her yaştaki insanlar için tedavi edici sağlıklı bir öksürük gidericidir.

 • Şiddetli Öksürük nasıl geçer: 1 litre suyun içine, ince dilimlenmiş 1 adet elmayı kabuklarıyla birlikte atın. Haşladıktan sonra çay gibi sıcak olarak için
 • Öksürük için zencefil 2-3 parmak ucu miktarında zencefil, bir tutam ıhlamur, 1 çay kaşığı hibiskus ve bir çay kaşığı şahtere bir su bardağı suda 3-5 dakika kaynatılır ve 2-3 dakika demlenmesi beklenerek kullanılır. Fazla şekerli olmasından kaçınmaya çalışın hatta şeker yerine nöbet şekeri koyulursa öksürüğü azaltır. Öksürük için zencefil kökü kaynatabilirsiniz. Bunun dışında zencefil tozu bal ile karıştırarak da tüketebilirsiniz.
 • Kuru öksürüğü kesmek için bazı şifalı bitkilerden de faydalanabilirsiniz. Sizin için bulduğumuz birkaç kuru öksürük bitkisel tedavi yöntemi şu şekilde:

– 1 çay kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırılıp yenir. İçilen bu ilaçtan sonra süt içerseniz boğazlarınız rahatlayacaktır.

– 2 tatlı kaşığı dut pekmezine göz kararı karabiber dökerek günde bir kaşık yerseniz bu da boğazlarınızı rahatlatacaktır.

– Ihlamurla ayva yaprağı kaynatılır ve içilir.

– Elma kabuklarıyla, zencefil, ıhlamur, ayva, tarçın ve limon kaynatılır. Suyu içilir.

– Nisaştayı su ile kaynatıp limon suyu ve pekmezle karıştırın.

– Bir miktar kekiği suyla kaynatıp içine bal koyup ılıtıp içelim.

 • Meyan Kökü : Kişinin öksürüğünü hafifletici veya kesici, bronşları rahatlatıcı ve balgam söktürücü bir takım özelliklere sahiptir. Meyan kökünün içerisinde bulunan glirizin ve flavorid maddeleri sayesinde iltihap giderici özelliği de bulunmaktadır. Meyan kökünden öksürük tedavisinde yararlanmak için; 50 gram meyan kökü bitkisini yaklaşık bir litre su içerisinde kaynatarak gün içerisinde üç veya dört kez birer bardak şeklinde tüketmek yeterlidir.
 • Zencefil : Zencefil bitkisinin dallarından faydalanılmaktadır. Genel anlamda öksürüğe iyi gelmesinin dışında balgam söktürücü özelliğe de sahiptir. Bilhassa zencefil ile bal karışımı birçok tecrübe ile sabit olup kronik öksrüklerde dahi şifa olmaktadır.
 • 1 çay kaşığı karabiber , 1 tatlı kaşığı bal ile ile karıştırılarak verilir. Ardından da süt. Bu formül yetişkinler için de etkilidir.
 • Kabukları ile elma, tarçın, zencefil, ıhlamur, ayva ve kabuklu limonu kaynatıp suyunu içirin. Göğsü yumuşatacak ve öksürüğü geçirecektir.
 • Prof.Dr.  İbrahim Saraçoğlu Öksürük için Soğan Kürü:

  Bir tane orta boy sarı soğanı 6 ya bölüp bir buçuk bardak su ilave ederek bunu bir miktar kaynatıyoruz. Daha sonra ılımaya bırakarak ılık bir şekilde içiyoruz. Fazla beklemiş suyu içmeyin yeniden hazırlamanız daha uygun olacaktır.

   

 • Eğer öksürüğünüz balgamlı ise :

  Yarım litre suya 7-8 tane keçi boynuzu atarak kaynatın ve bunun suyunu için.3 gün sonra balgamın nasıl söküldüğünü sizde farkedeceksiniz. Özellikle sigara içen kişilerin bu kürü kullanmasını tavsiye ederiz.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.


© 2021 www.coolkadin.com, All Rights Reserved
ankara escort